لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۸

سازمان «لئوناردو دی کاپریو» ۵ میلیون دلار برای مهار آتش‌‌سوزی جنگل‌‌های آمازون اختصاص داد


لئوناردو دی کاپریو، بازیگر برنده جایزه اسکار سالهاست در زمینه حفاظت از محیط زیست فعالیت می کند
لئوناردو دی کاپریو، بازیگر برنده جایزه اسکار سالهاست در زمینه حفاظت از محیط زیست فعالیت می کند

سازمان «اتحاد برای زمین» که به تازگی توسط «لئوناردو دی کاپریو» بازیگر برنده جایزه اسکار و دوستان نیکوکارش «لارن پاول جابز» همسر «استیو جابز» فقید، و «برایان شث» سرمایه گذار میلیاردر آمریکایی تأسیس شده، ۵ میلیون دلار به حفاظت از جنگلهای آمازون اختصاص داده است.

آمازون که حدود ۲۰ درصد از اکسیژن کره زمین را تولید می کند به «ریه های زمین» شهرت دارد و در کاهش روند گرمایش زمین نقشی حیاتی دارد.

جنگل‌‌های آمازون دچار یک آتش سوزی گسترده شده است و بر اساس گزارش‌های موسسه پژوهش‌‌های فضایی برزیل، در هر دقیقه مساحتی بیش از یک و نیم برابر یک زمین فوتبال از آن نابود می شود.

به گزارش خبرگزاری «سی ان ان»، سازمان «اتحاد برای زمین» یک صندوق اضطراری با ۵ میلیون دلار بودجه راه اندازی کرده است تا منابع لازم را برای کمک به جوامع بومی و سازمان های محلی که برای حفاظت از جنگلهای آمازون فعال هستند تأمین کند.

بنیاد خیریه لئوناردو دی کاپریو، ماه گذشته با سازمان «اتحاد برای زمین» ادغام شد تا آنچه حیات کره زمین را تهدید می کند، هدف قرار دهد.

بنیاد لئوناردو دی کاپریو در سال ۱۹۹۸ تأسیس شد و در طول این سالها بیش از ۱۰۰ میلیون دلار به پروژه های محیط زیستی کمک کرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG