لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۱

علی تاجرینا آزاد شد


علی تاجرنیا
علی تاجرنیا

علی تاجرنیا، از اعضای ارشد جبهه مشارکت ایران اسلامی، یکی از احزاب عمده اصلاح طلب در ایران روز چهارشنبه ۱۷ آذرماه از زندان آزاد شد.

علی تاجرنیا که در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته از میرحسین موسوی حمایت کرده بود، چند روز پس از اعلام پیروزی محمود احمدی نژاد در انتخابات و برپایی اعتراضات گسترده خیابانی از سوی معترضان، در ۲۹ خرداد ۱۳۸۸ بازداشت شد.

آقای تاجرنیا، دندانپزشک، و یکی از نمایندگان دوره ششم مجلس شورای اسلامی، در دادگاه بدوی به ریاست قاضی پیرعباسی به ۶ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود. اتهامات وی اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت عمومی، تبلیغ علیه نظام و توهین به مسوولان کشور اعلام شده بود.

حمید فاتح نیا، وکیل آقای تاجرنیا روز چهارشنبه به خبرگزاری ایسنا گفت: موکلش در دادگاه تجدید نظر به یک سال حبس قطعی محکوم شده بود و پس از اندکی تاخیر و «پیگیری های فراوان» سر انجام آزاد شد.

پس از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته در ایران و اعتراضات صورت گرفته به نحوه برگزاری انتخابات، ماموران امنیتی شمار زیادی از نمایندگان و مقامات دولتی سابق، روزنامه نگاران، حقوق دانان، فعالان حقوق بشر و دانشجویان را بازداشت کردند.

XS
SM
MD
LG