لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۴۵

علیرضا جهانبخش با رای هواداران به عنوان «بازیکن ماه» تیم فوتبال برایتون انتخاب شد


علیرضا جهانبخش ملی پوش ایرانی «برایتون» به عنوان بهترین بازیکن ماه دسامبر این تیم فوتبال انتخاب شد و به افتخاری بزرگ در لیگ برتر انگلیس دست یافت.

این باشگاه با انتشار بیانیه ای در سایت خود، از اعطای جایزه بهترین بازیکن ماه برایتون به علیرضا جهانبخش خبر داد.

بهترین بازیکن ماه باشگاه با آرای اینترنتی هواداران انتخاب می شود و علیرضا جهانبخش با کسب ۶۵ درصد آرای کاربران از سایر بازیکنان محبوب برایتون پیشی گرفت و اول شد.

او که با قرارداد قابل توجهی از تیم هلندی آلکمار به «برایتون ان هوو آلبیون» پیوست، در ماههای اخیر به دلیل آسیب دیدگی و تغییر سرمربی، فرصت چندانی برای بازی نداشت و در اکثر مواقع بازیکن ذخیره بود.

علیرضا جهانبخش با توجه به برنامه فشرده مسابقات لیگ برتر انگلیس در روزهای پایانی سال میلادی، بار دیگر در ترکیب برایتون قرار گرفت و با گلزنی مقابل بورنموث و چلسی خبرساز شد.

او ابتدا مقابل بورنموث سریعترین گل تاریخ باشگاه برایتون را به ثمر رساند و نقش مهمی در پیروزی تیم خود مقابل حریف داشت.

در ادامه این علیرضا جهانبخش با ضربه برگردان تماشایی خود دروازه چلسی را باز کرد، بهترین بازیکن میدان شد و یک امتیاز با ارزش برای برایتون کسب کرد.

به عقیده بسیاری از کارشناسان و تماشاگران، این یکی از زیباترین گلهای سالهای اخیر در لیگ برتر انگلیس بود و بازتاب زیادی در شبکه های تلویزیونی و نشریات ورزشی داشت.

این بازیکن ۲۶ ساله متولد جیرنده از توابع شهرستان رودبار گیلان است و فوتبال را بصورت حرفه ای از تیم داماش گیلان آغاز کرد. پست تخصصی علیرضا جهانبخش وینگر یا بال راست است و از ستاره های تکنیکی تیم ملی فوتبال ایران محسوب می شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG