لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۷

عالیه مطلب‌زاده،‌ کنشگر زندانی در اوین، از «تماس تلفنی» محروم شده است


همسر یک فعال حقوق زنان از ممنوعیت تماس این زندانی محبوس در زندان اوین خبر داده است.

همسر عالیه مطلب‌زاده، فعال حقوق زنان و نایب‌رئیس انجمن دفاع از آزادی مطبوعات، با انتشار این خبر در صفحه اینستاگرام خود نوشت، در دیداری که روز یکشنبه ۱۴ شهریور ماه، پس از یک هفته بی‌خبری از همسرش، با یکی از مسئولان دادیاری ناظر بر زندان داشته، به او گفته‌اند همسرش «به دلیل ارتباط تلفنی با زندانیان دیگر زندان‌ها و سیاه‌نمایی در مورد عملکرد مسئولان زندان در ارتباط با کرونا، به مدت دو ماه از هرگونه تماس تلفنی با بیرون از زندان محروم» شده است.

به گفته صدرا عبداللهی، خانم مطلب‌زاده شخصا تصمیم به قطع ملاقات خود گرفته است.

او در ادامه افزود،‌ به واسطه خانواده‌های برخی از زندانیان مطلع شده است که عالیه مطلب‌زاده در اعتراض به روند غیرقانونی محرومیت‌های اعمال شده، سختگیری نسبت به زندانی‌ها و تا زمان رفع این محرومیت‌ها با کسی ملاقات نخواهد کرد و این موضوع را به مقامات زندان نیز اعلام کرده است.

صدرا عبدالهی با اشاره به اعمال تغییرات جدید سختگیرانه بر زندانیان و بند زنان توسط مسئولان زندان در ادامه افزود: «قطع کامل ارتباط عالیه مطلب‌زاده با بیرون موجب نگرانی بیشتر است و مسئولیت هرگونه اتفاق در مورد سلامتی او و دیگر زندانیان در چنین شرایطی با مقامات قضایی جمهوری اسلامی و زندان است.»

خانم مطلب‌زاده، که از اعضای کمپین یک میلیون امضا است، سال ۹۶ به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور» و «تبلیغ علیه نظام» توسط دادگاه انقلاب تهران به سه سال زندان محکوم شد و این حکم به تایید شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران رسید.

خانم مطلب‌زاده که دوران محکومیت خود را از مهر ماه سال ۹۹ با وجود شیوع کرونا آغاز کرده بود،‌ در پی ابتلا به این ویروس در زندان از تاریخ ۲۹ تیر به مرخصی اعزام شد. او نهایتا روز دوشنبه ۸ شهریور ماه به زندان اوین بازگشت.

XS
SM
MD
LG