لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۰

الی استروکر تاریخ ساز شد؛ برای نخستین بار یک زن فلج با صندلی چرخدار جایزه «تونی» دریافت کرد


الی استروکر در ۷۳ومین جایزه سالانه تونی، جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کرد، ۹ ژوئن ۲۰۱۹
الی استروکر در ۷۳ومین جایزه سالانه تونی، جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کرد، ۹ ژوئن ۲۰۱۹

«اَلی استروکر» در هفتاد و سومین مراسم اهدای جایزه سالانه تونی تاریخ‌ ساز شد.

به گزارش هافینگتون پست، خانم استروکر، بازیگر پیشین سریال «گلی پراجکت»، در این مراسم که روز یکشنبه ۱۹ خرداد برگزار شد، جایزه بهترین بازیگر زن در نسخه احیا شده تئاتر موزیکال «اوکلاهما»، دریافت کرد.

خانم استروکر، اولین بازیگر روی صندلی چرخ‌دار است که تا کنون برنده یا حتی نامزد جایزه تونی شده است.

بازیگر ۳۱ ساله که هنگام دریافت جایزه اش، با استقبال گرم حضار روبرو شد گفت: «این جایزه برای هر بچه ای است که این مراسم را تماشا می کند و دچار یک ناتوانایی است، بچه ای که محدودیت دارد، با چالش روبرو است، و در انتظار دیدن خودش در چنین مکانی بوده است. اکنون هستی.»

در ابتدای مراسم، خانم استروکر با اجرای ترانه «آی کنت سِی نو» قطعه ای از موزیکال، حاضرین را دلشاد کرد. این ترانه نیز نامزد جایزه بهترین نسخه احیا شده موزیکال شده بود.

خانم استروکر وقتی تنها دو ساله بود در اثر تصادف اتومبیل از سینه به پائین فلج شد. او در سال ۲۰۱۵، برای اولین بار در نمایش برادوی «دف وست» بر روی صحنه تئاتر ظاهر شد. او اولین بازیگری بود که در صندلی چرخ‌دار در برادوی درخشید.

او پشت صحنه پیش از شروع برنامه گفت که خوب درک می کند که برای افراد معلول چقدر مهم است که کسی مثل خودشان را در چنینی فضایی ببینند؛ «[حرفه من] برای تمام افراد جوان است که نیاز به یک الگو دارند.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG