لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۵۷

علی نصیریان و هادی مرزبان به دادسرا رفتند


اجرای نمایش تانگوی تخم مرغ داغ متوقف شده است
اجرای نمایش تانگوی تخم مرغ داغ متوقف شده است

به دنبال توقیف نمایش «تانگوی تخم مرغ داغ» که شنبه شب گذشته رخ داد، علی نصیریان بازیگر و هادی مرزبان کارگران این نمایش به دادسرای فرهنگ و رسانه رفتند.

هادی مرزبان، یکشنبه ۱۸ خرداد پس از حضور در دادسرا به خبرگزاری ایسنا گفت که هنوز هیچ تصمیمی درباره ادامه اجرای این نمایش اتخاذ نشده اما آنچه مسلم است، این نمایش یکشنبه شب نیز اجرا نخواهد شد.

نمایش «تانگوی تخم مرغ داغ» نوشته اکبر رادی، که در تالار وحدت به روی صحنه می رفت، جمعه شب ۱۶ خرداد متوقف شد.

رضا دادویی رییس شورای نظارت و ارزشیابی اداره کل هنرهای نمایشی درباره توقیف این نمایش گفت: «متاسفانه شبهات و مشکلاتی برای اجرای نمایش «تانگوی تخم‌مرغ داغ» پیش آمده که موجب شد شب گذشته ۱۶ خرداد این اثر نمایشی اجرا نشود».

این در حالیست که به نوشته ایسنا، علی جنتی وزیر ارشاد صبح یکشنبه درباره توقیف این نمایش به خبرنگاران گفت: «بخشی از قوه قضاییه اعتقاد دارد که قانونا در هر جایی تصمیم بگیرد و بیاید بگیرد، ببندد و توقیف کند و این را جزو اختیاراتش می‌داند».

جنتی درباره دلایل توقیف نمایش گفت: «این نمایش مجوز داشته و مدتی هم اجرا شده اما اشکالاتی هم داشت که باید مرتفع می‌شد. ما هم به آن‌ها گفته بودیم که این اشکالات را رفع کنند. اما در این بین یک‌دفعه با توقیف نمایش مواجه شدیم».

علی نصیریان، فرزانه کابلی، امین زندگانی، فردوس کاویانی، قاسم زارع، لیلا برخورداری، پریسا مقتدی، مهدی عبادتی، اکرم حاج‌حسینی و سهیل دیوسالار از بازیگران نمایش تانگوی تخم مرغ داغ هستند.
XS
SM
MD
LG