لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۶

علی خامنه‌ای و جمهوری اسلامی، مشمول کارزار روزنامه بیلد علیه «یهودستیزی» 


خامنه‌ای در خیابان‌های برلین
خامنه‌ای در خیابان‌های برلین

روزنامه آلمانی «بیلد» به تازگی با راه اندازی کارزاری در تلاش است، جامعه آلمان را متوجه عملکرد سیاستمداران جهان کند که در چند روز گذشته علی خامنه‌ای هم مشمول آن شده است.

کارزار روزنامه بیلد آلمان علیه سیاستمداران
کارزار روزنامه بیلد آلمان علیه سیاستمداران

این روزنامه در طی دو روز گذشته با افزایش موج یهودستیزی در این کشور و حمایت‌های جمهوری اسلامی از حماس و سکوت برخی از رهبران نسبت به حمله تروریستی حماس به اسرائیل، کامیون‌هایی را که تصاویری از دو رهبر حکومت ایران و روسیه بر روی آن نصب شده بود از مقابل سفارت‌های جمهوری اسلامی و روسیه در برلین عبور و در سطح شهر برلین به نمایش عموم گذاشتند.

بر روی تصویر متعلق به علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی به فارسی و آلمانی نوشته بود: «تا زمانی که قتل یهودیان را تأمین مالی می‌کنید، ما آن را گزارش می‌کنیم.» این روزنامه همچنین با خودرویی که تصویر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه بر روی آن نصب و به زبان‌های روسی و آلمانی نوشته بود: «تا زمانی که کشتار ادامه داشته باشد، ما در مورد آن گزارش خواهیم کرد» در محوطه سفارت روسیه توقف کرد.

انتشار این تصاویر در شبکه‌های اجتماعی با واکنش از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی همراه شد.

پیشتر کریستین سنفت سخنگوی بیلد درباره این کارزار گفته بود که «در ابتدای امر تمرکز ما بر روی سیاست است و ما مشکلات و خواست مردم را به وضوح منتشر خواهیم کرد.»

XS
SM
MD
LG