لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۲

استقبال از نماهنگ مشترک انیمیشنی علی‌ عظیمی‌ و عرفان در شبکه‌های اجتماعی


انتشار موزیک ویدئو یا نماهنگ جدیدی از علی عظیمی و عرفان، هنرمندان جوان ایرانی، با واکنش‌های مثبتی در شبکه های اجتماعی همراه شده است.

این اثر مشترک «باز زوج، باز فرد» نام دارد و یکی از آهنگ‌های تازه‌ترین آلبوم‌ عظیمی است که چندی پیش منتشر شد.

علی عظیمی علاوه بر سرودن ترانه این قطعه، موسیقی آن را نیز با همراهی بابک رضوانی ساخت و مجید کاظمی نیز آن را تنظیم کرده است.

علی عظیمی در گفتگو با صدای آمریکا می‌گوید: «اکثر آثار من داستانی است و بر اساس تجربیات شخصی خودم شکل می‌گیرد. این آهنگ نیز درباره دوران مجردی پس از یک رابطه عاشقانه است، و‌‌ به این دوره خاص زندگی می پردازد که بسیاری از ما با آن مواجه شده‌ایم.»

علی عظیمی در جریان ملاقاتش با عرفان در لس آنجلس، نسخه اولیه «باز زوج، باز فرد» را برای این خواننده موسیقی رپ پخش کرد ‌و به او پیشنهاد همکاری داد.

عرفان اشعاری را در غالب موسیقی رپ به این آهنگ افزود و همراه با علی عظیمی در تولید این پروژه هنری مشارکت داشت.

اما نماهنگ «باز زوج باز فرد» به صورت انیمیشن و توسط گروه «کج آرت» (به انگلیسی: KAJART) ساخته شده است. این گروه در سال‌های اخیر با بسیاری از هنرمندان ایرانی و غیرایرانی همکاری کرده است.

آنها این اثر را با استفاده از تکنیک «استاپ موشن عروسکی» (به انگلیسی: Puppet Stop Motion) تولید کرده‌اند که یکی‌ از روش‌های مطرح در این شاخه هنری محسوب می‌شود.

علی عظیمی در گفتگو با صدای آمریکا می‌گوید: «این یک‌ انیمیشن درجه یک است و تولید آن شش هفت ماه طول کشید. عروسک ها با دقت و وسواس زیادی ساخته شدند و تهیه کنندگان از تکنیک خاصی‌ برای آفرینش این اثر بهره گرفتند. وقت و انرژی زیادی صرف تولید تک تک صحنه های این موزیک ویدئو شده است ‌‌و‌ شور و حال این آهنگ را به صورت جذابی به مخاطب منتقل می‌کند.»

علی عظیمی سرگرم تولید پروژه های جدیدی است و تعدادی از آهنگ‌های دیگر آلبوم «عشق و شیاطین دیگر» نیر در آینده و به صورت دیداری منتشر خواهد شد.

XS
SM
MD
LG