لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۳۵

وزرای دفاع آمریکا و بریتانیا: پایان گروگان گیری در الجزایر


خودرو گشت مرزی الجزایر در نزدیکی محل گروگان گیری
خودرو گشت مرزی الجزایر در نزدیکی محل گروگان گیری
وزیران دفاع آمریکا و بریتانیا می گویند بحران گروگان گیری در الجزایر با کشته شدن تعداد بیشتری از گروگان ها و گروگان گیرها پایان یافته است. آن دو، تروریست هایی را که به مجتمع گاز «ان میناس» حمله کردند مسئول قتل گروگان ها دانستند.

به گزارش آسوشیتدپرس، لئون پانه تا و فیلیپ هاموند، وزرای دفاع آمریکا و بریتانیا روز شنبه در لندن در یک کنفرانس خبری مشترک کشته شدن گروگان ها در الجزایر را«هراسناک و غیر قابل قبول»دانستند.

پانه تا گفت هنوز جزییات بسیاری از وقایعی که در محل روی داد روشن نیست.

روز شنبه خبرگزاری دولتی الجزایر از «حمله نهایی» نیروهای ویژه آن کشور به اسلامگرایانی خبر داد که در مجتمع گاز طبیعی «ان میناس» در بیابانی کویری در آن کشور گروگانگیری کرده بودند.

این خبرگزاری می گوید نیروهای ويژه، ۱۱ تروریست مرتبط با القاعده را که دست به گروگان گیری زده اند در حمله روز شنبه کشتند.

منابع آگاه می گویند گروگانگیر ها نیز ۷ گروگان خارجی را کشته اند، هر چند که فعلا روشن نیست آیا این تعداد علاوه بر ۱۲ الجزایری و خارجیانی است که کشته شدن آنها پیشتر گزارش شده بود، یا نه.

آقای پانه تا امروز، شنبه در لندن گفت آمریکا به کشورهای دیگر کمک خواهد کرد تا نگذارند القاعده در منطقه پایگاه دائر کند. وی گفت هدف بازداشتن القاعده «از انجام اقداماتی تروریستی است» که هم اینک در الجزایر رخ داده است.

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه در واشنگتن گفته بود «عمیقا نگران» بحران گروگانگیری جاری است و از دولت الجزایر خواسته بود برای حفظ جان گروگان ها تمامی قدرت خود را بکار گیرد.
XS
SM
MD
LG