لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۰۸

زندگی نامه الکس فرگسون به فارسی منتشر شد


AlexFergusonbookcover
AlexFergusonbookcover
کتاب زندگینامه الکس فرگوسن رکورد پرفروش ترین کتاب ۲۰۱۳ بریتانیا را از آن خود کرد! این کتاب در ایران توسط یاسین قاسمی ترجمه و توسط نشر البرز منتشر شده است. چاپ زندگینامه و خاطرات فرگوسن در ایران با استقبال مواجه شده، به طوری که در هفته اول انتشار، کتاب به چاپ دوم رسیده و هم اکنون در آستانه چاپ سوم قرار دارد.
خواننده کتاب علاوه بر پی بردن به چالش های سر الکس فرگوسن در سالهای حضورش در منچستر یونایتد، با عمق شخصیت فرگوسن و روحیه جاه طلبانه و قدرت رهبری او نیز آشنا می شود. با این نکته هم در کتاب آشنا می شویم که با وجود محرومیت ها هم می توان هم موفق شد و هم به اوج رسید، همانطور که فرگوسن از شاگردی در کارخانه آچارسازی گلاسکو، یکی از موفق ترین مربیان تاریخ بریتانیا شد.

برخی از بخش های کتاب عبارتند از: بیماری قلبی الکس فرگوسن ، فرگوسن و مدیریت چندین میخانه ، کارلوس کیروش یک نابغه ، ماجرای پرتاب لنگه کفش ، دیوید بکهام و دنیای مدلینگ، جادوگری به نام کریس رونالدو ، افشای راز جنگ پیتزا، مسی شکنجه گر رقیبان، خونریزی شدید به علت فشار زیاد کار، مسی، ژاوی و اینیستا: سه تفنگدار ، فعالیت های سیاسی در جوانی و ...

فرگوسن در قسمتی از کتاب زندگینامه و خاطرات خود می گوید: یکی از خصوصیات بارز اسکاتلندی ها اراده قوی آنان است، وقتی آنها اسکاتلند را ترک می کنند، فقط یک دلیل می تواند داشته باشد: دستیابی به موفقیت!
سر الکس فرگوسن این را به تجربه ثابت کرده است!

قبلاً از آقای یاسین قاسمی مترجم این کتاب، تألیف هایی در زمینه روانشناسی منتشر شده است.
XS
SM
MD
LG