لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۵

آلبرايت: چين به جايگاه تاريخی خود به عنوان يکی از رهبران اقتصاد جهانی بازگشته است


مادلين آلبرايت وزير پيشين امور خارجه آمريکا روز جمعه در رأس هيأت نمايندگی ايالات متحده از نمايشگاه جهانی اکسپو در شانگهای چين، بازديد کرد.

آلبرايت بامداد روز جمعه به وقت محلی از غرفه چين در نمايشگاه جهانی اکسپو بازديد کرد و سپس در مراسم رسمی برافراشتن پرچم که ميزبان آن لی ژائوينگ وزير سابق امور خارجه چين بود، حضور يافت.

خانم آلبرايت همچنين در جمع ميهمانان چينی و آمريکايی در مرکز اکسپو به سخنرانی پرداخت و بر اهميت ارتباط مستقيم ميان رهبران آمريکا و چين تاکيد کرد. وزير پيشين امور خارجه آمريکا گفت «چين مدرن به جايگاه تاريخی خود به عنوان يکی از رهبران اقتصاد جهانی بازگشته است و در حال شکل دادن به ارتباطات تازه ای با ايالات متحده است، ارتباطاتی در بالاترين سطح ممکن؛ مانند مشورت رهبران دو کشور در زمينه امنيت شرق آسيا، منع تکثير سلاح های کشتار جمعی، تجارت بين المللی و حقوق بشر.»

مادلين آلبرايت در بخش ديگری از ديدار خود از نمايشگاه جهانی اکسپو در شانگهای چين، از غرفه آمريکا در اين نمايشگاه ديدار کرد. اين غرفه با شعار «ايستادن در برابر چالش ها» و معرفی ابتکارات تازه و محصولات چند رسانه ای، از بازديد کنندگان استقبال می کند.

مادلين آلبرايت در فاصله سال های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۱ ميلادی در دولت بيل کلينتون، وزير امور خارجه آمريکا بود. خانم آلبرايت در اين سمت چهار بار از چين ديدار کرد.

XS
SM
MD
LG