لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۳

پس از یک دهه جدال حقوقی، پادشاه پیشین بلژیک پذیرفت که فرزند چهارمی هم دارد


آلبرت دوم، پادشاه پیشین بلژیک، سرانجام و پس از یک دهه جدال حقوقی پذیرفت پدر مجسمه ساز ۵۱ ساله‌ای است که ادعا کرده بود حاصل رابطه پادشاه با مادرش بوده است.

او پس از نتیجه مثبت آزمایش «دی ان ای» که مدتها از انجام آن طفره می رفت پذیرفت که فرزند چهارمی دارد.

وکیل دلفین بوئل، دختر جدید پادشاه سایق، گفت این اعتراف باعث آرامش روحی موکلش شد.

وکلای پادشاه ۸۵ ساله در بیانیه‌ای گفته اند که پادشاه پس از مشاهده نتیجه مثبت آزمایش «دی ان ای» تصمیم گرفت به این جدال حقوقی پایان دهد و او خانم «بوئل» را به عنوان فرزند چهارمش خواهد پذیرفت.

دلفین بوئل، پس از حدود یک دهه جدل حقوقی ثابت کرد دختر پادشاه بلژیک است
دلفین بوئل، پس از حدود یک دهه جدل حقوقی ثابت کرد دختر پادشاه بلژیک است

در ماه مه سال گذشته، دادگاهی در بلژیک حکم داد پادشاه پیشین این کشور تا زمانی که آزمایش «دی ان دی» ندهد باید روزی ۵ هزار و ۶۰۰ دلار جریمه بپردازد.

خانم بوئل نخستین بار در مصاحبه ای که در سال ۲۰۰۵ انجام داد ادعا کرد پادشاه آلبرت، پدر واقعی او است. به گفته مادر خانم بوئل، او و پادشاه بین سال‌های ۱۹۶۶ تا ۱۹۸۴ - زمانی که آلبرت شاهزاده بود - رابطه عاشقانه داشتند.

آلبرت دوم، پادشاه پیشین بلژیک و همسرش پائولا
آلبرت دوم، پادشاه پیشین بلژیک و همسرش پائولا

پس از مرگ برادر بزرگ آلبرت در سال ۱۹۹۳، او به تاج و تخت رسید و تا سال ۲۰۱۳ که کناره‌گیری کرد و پسرش فیلیپ را بر تخت نشاند، پادشاه بلژیک بود.

دِلفین بوئل، دختر جدید پادشاه، وارث تاج و تخت نخواهد بود؛ اما از ثروت شخصی پدرش سهمی خواهد گرفت. خانم بوئل می‌گوید مردی که او را بزرگ کرده ثروتمند بود و او نیازی به پول ندارد و تنها به دلایل احساسی وارد این جدال حقوقی شده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG