لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۳

جایزه «رهبری حق سالم زیستن» به برادران علایی اهدا شد


پان آمریکن، دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت برای کشورهای قاره آمریکا، به مناسبت روز جهانی حقوق بشر، جایزه ویژه «رهبری حق سالم زیستن» را به دکتر آرش علایی و دکتر کامیار علایی اهدا کرد.

گروه بهداشت و حقوق بشر این سازمان، امسال برای نخستین بار به سه نفر از پیشگامانی که برای دست یابی مردم به حقوق انسانی شان در برخورداری از یک زندگی سالم فعالیت کردن جایزه داد.

دو جایزه از سه جایزه امسال، در مراسم ویژه ای در واشنگتن به دکتر آرش و دکتر کامیار علایی برای دفاع از حقوق بیماران و مبارزه با ایدز اهدا شد.

به مناسبت این روز، آغاز به کار برنامه ی جامع و نوین «حق برخورداری جوانان از زندگی سالم و تضمین آزادی آنها در تعیین هویت جنسی» در پان آمریکن اعلام شد. دکتر سوکورو گروس مدیر حقوق بشر و بهداشت پان آمریکن سرفصل های این برنامه را برگرفته از واقعیت های اجتماعی و نیازهای بهداشتی می داند.

دکتر آرش علایی، قهرمان منتخب امسال برای دستیابی به صلح و سلامت برنامه جوانان، پان آمریکن را برای سایر کشورها قابل الگوبرداری می نامد و دکتر کامیار علایی جامعه سالم را فصل مشترک بهداشت همگانی و حقوق بشر می داند.

پیش از این در ژوئن گذشته شورای بهداشت جهانی مستقردر آمریکا برادران علائی را سمبل مبارزه جهانی با ایدز و برنده جایزه جاناتان من َ برای حقوق بشر و بهداشت جهانی اعلام کرده بود.

XS
SM
MD
LG