لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۳۰

به دستور پرزيدنت اوباما بازرسی امنیتی مسافران در آمریکا دیگر بر اساس ملیت آنها نخواهد بود


این مقاله می نویسد که در پی دستور پرزيدنت اوباما، وزارت امنیت داخلی آمریکا پس از ۳ ماه بررسی قوانین ضد تروریستی این کشور، روز جمعه اعلام کرد که این قوانین تغییر می کنند. از این پس، بازرسی های ضد ترورستی بر روی مسافران، به جای تمرکز بر ملیت افراد، بر اساس موارد مشخص خطر تروریستی انجام خواهد شد.

به نوشته لوس آنجلس تایمز، در پی سوقصد ناموفقی که کریسمس گذشته برای بمبگذاری در هواپیمای آمریکایی به مقصد شهر دیترویت انجام شد، بازرسی های ضد تروریستی در آمریکا، بر شهروندان ۱۴ کشور حامی تروریسم متمرکز شد: ایران، افغانستان، الجزایر، کوبا، عراق، لبنان، لیبی، نیجریه، عربستان صعودی، پاکستان، سومالی، سودان، سوریه و یمن.

این مقاله می افزاید که مقامات ایالات متحده امیدوارند سیاست جدید، مسافران بی گناهی که صرفاً شهروند یکی از ۱۴ کشور نامبرده هستند دچار دردسرهای بازرسی ضد تروریستی نشوند. بر اساس قانون جدید، فقط مسافرانی که مشخصاتشان با یک مورد مشکوک به خطر تروریستی همخوانی داشته باشد، مورد بازرسی قرار خواهند گرفت. لوس آنجلس تایمز به نقل از سخنگوی سفارت یمن در واشنگتن می نویسد که تغییرات جدید همچنین قدم مثبتی در جهت دیپلماسی خواهد بود.

XS
SM
MD
LG