لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۴۱

مبارزه با ایدز در آفریقا


میزان پیشرفت در عرصۀ مبارزه با ایدز در آفریقا
میزان پیشرفت در عرصۀ مبارزه با ایدز در آفریقا
سازمان بهداشت جهانی می گوید تنها ۱۰ درصد از مردان جوان و ۱۵ درصد از زنان جوان در بخش جنوبی قارّۀ آقریقا از وضعیّت خودشان در رابطه با ویروس اچ آی وی آگاه هستند.
بیش از ۲ میلیون فرد ۱۰ تا ۱۹ سالۀ آلوده به ویروس اچ آی و ایدز در سراسر جهان زندگی می کنند.
تقریباً ۷۰ درصد از این جمع در بخش جنوبی آفریقا هستند.
تازه ترین گزارش سازمان بهداشت جهانی حاکی است به رغم ۳۰ درصد کاهش در میزان مرگ از اج آی وی در دهۀ گذشته، در همین مدّت مرگ معلول اچ آی وی در میان نوجوانان، ۵۰ درصد افزایش یافته است
کرگ مک کلور رئیس قسمت اچ آی وی و ایدز در صندوق کودک سازمان ملل متّحد می گوید باید به نوجوانان توجّه بیشتری در خصوص اچ آ ی وی و پیگیری و مراقبت از آنها مبذول گردد.
در بسیاری از کشورهای واقع در بخش جنوبی آقریقا، قانون اجازه نمی دهد فرد زیر ۱۸ سال، بدون اجازۀ والدین اش مورد آزمایش اچ آی وی قراربگیرد.
پرستاری از نوجوانان آلوده به اچ آی وی و در آستانۀ بزرگ سالی بسیار دشوار است، زیرا آنها گرفتار نفوذ و فشار اجتماعی همگنان خود هستند.
به قصد کمک به نو جوانانی که آلوده به اچ آی وی یا در معرض و خطر آلوده شدن به اچ آی وی هستند، سازمان بهداشت جهانی با کمک صندوق کودک سازمان ملل متّحد و دیگر نهاد های علاقه مند، دستور العملی ویژۀ آزمایش اچ آی وی و مراقبت ا ز نوجوانان تهیّه کرده است.
XS
SM
MD
LG