لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۳

پایان کنفرانس بین المللی ایدز


نوزدهمین کنفرانس بین المللی ایدز روز جمعه در واشنگتن به پایان رسید.

در این کنفرانس پنج روزه بیش از ۲۰ هزار نفر حضور داشتند و در آن شماری از بازرگانان مشهور، سیاستمداران بلند پایه و کسانی که در خطوط مقدم پژوهش ایدز کار می کنند سخن گفتند.

بیل کلینتون رئیس جمهوری سابق آمریکا از جمله آنها بود که در سخنانی در روز پایانی کنفرانس گفت هزینه درمان بیماران مبتلا به ایدز در برخی کشورهای افریقایی از آنچه پیشتر گمان می رفت کمتر است.

سازمان او، بنیاد کلینتون، اخیرا مطالعه پر خرجی را در چند کشور آفریقایی، از جمله اتیوپی، مالاوی، رواندا و زامبیا تکمیل کرد.

کلینتون گفت میانگین هزینه درمان برای هر بیمار در سال فقط ۲۰۰ دلار است. و هیچ بهانه ای برای خودداری از فراهم آوردن درمان برای ۱۰ میلیون نیازمند وجود ندارد.

بیل کلینتون همچنین چالش های لجستیکی مبارزه با ویروس اچ آی وی را تشریح کرد و گفت برای حذف انتقال بیماری از مادر به فرزند، لازم است زنان زودتر آزمایش و درمان شوند و درمان آنها باید در تمام دوره ای که به فرزندانشان شیر می دهند ادامه پیدا کند.

آمریکا اعلام کرده است ۸۰ میلیون دلار اضافی برای از بین بردن سرایت عفونت از مادر به فرزند تا سال ۲۰۱۵ پرداخت خواهد کرد.

هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا نیز یکی دیگر از سخنرانان این جلسه بود. او اظهار داشت ایالات متحده به هدف بوجود آوردن نسلی بدون ایدز، پای بند است.

پژوهشگران یافته هایی را که منافع درمان اچ آی وی در مراحل اولیه عفونت را برجسته می سازد ارائه دادند.

در جریان کنفرانس، فعالان جلسات و بحث ها را مختل کردند و خواهان افزایش منابع مالی برای پژوهش و مبتلایان به اچ آی وی و ایدز شدند.

کنفرانس بین المللی ایدز برای نخستین بار در مدت ۲۲ سال در آمریکا برگزارشد، این اقدام پس از آن صورت گرفت که باراک اوباما محدودیت های ورود مبتلایان به اچ آی وی به کشور را لغو کرد.

برگزار کنندگان کنفرانس می گویند هنوز ۴۶ کشور، سرزمین و منطقه وجود دارند که محدودیت های مسافرتی بر چنین افرادی وضع می کنند.
XS
SM
MD
LG