لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۲

سازمان جهانی بهداشت و سازمان ملل متحد از موفقیت جدید در مبارزه با ایدز تجلیل می کنند


An activist hands out flyers that say, "12 more years? NO THANKS." February 4, 2012. (VOA - Y. Weeks)
An activist hands out flyers that say, "12 more years? NO THANKS." February 4, 2012. (VOA - Y. Weeks)

سازمان جهانی بهداشت و آژانس ایدز سازمان ملل متحد از گزارش هایی که درباره موفقیت در مبارزه با بیماری ایدز منتشر شده است استقبال می کنند و می گویند استفاده از یک «ژل واژن» برای کاهش خطرات عفونت در زنان، راهگشایی بزرگ خواهد بود.

مدیر آژانس ایدز سازمان ملل متحد می گوید نتایجی که تا کنون به دست آمده است «به زنان امید می بخشد.» او روز سه شنبه در کنفرانس بین المللی ایدز در وین گفت «ژل» نخستین گزینه برای زنان جهت کنترل خطر عفونت خواهد بود.

مارگارت چان، مدیر سازمان جهانی بهداشت، می گوید سازمان او آماده می شود تا به محض این که آزمایش های کلینیکی سالم بودن و تاثیر «ژل» را نشان دهد، آن را به سرعت در دسترس عموم بگذارد.

کارشناسان گوشزد می کنند که پیش از چنین کاری به مطالعات و بررسی های بیشتر نیاز است.

سازمان جهانی بهداشت و آژانس ایدز سازمان ملل متحد در بیانیه مشترکی می گویند آنها ماه آینده جلسه ای از کارشناسان برای بررسی گام های بعدی که باید در تحقیقات برداشته شود تشکیل می دهند.

هر دو نهاد می گویند افزون بر تایید نتایج علمی، لازم است برای تصمیم گیری درباره چگونگی منظم ساختن دارو، و تضمین در دسترس قرار گرفتن آن کارهای بیشتری صورت گیرد.

آنها می گویند همچنین لازم است در مورد ایمنی ژل برای زنان زیر ۱۸ سال و زنانی که باردار هستند، پژوهش های بیشتری انجام شود.

XS
SM
MD
LG