لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۱۹

بیل کلینتون خواستار حذف مقررات دست و پا گیر کمک به بیماران ایدز شد


بیل کلینتون، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، از سازمان های خیریه ای که به مبتلایان به بیماری ایدز کمک می کنند خواسته است تا از هدایای کشورهای ثروتمند عاقلانه تر و با کارائی بیشتر استفاده کنند. آقای کلینتون که روز دوشنبه در کنفرانس بین المللی مبارزه با ایدز در وین سخنرانی می کرد به گروه های مبارزه با بیماری ایدز گفت سازمان های بسیاری هزینه های زیادی برای اعزام کارمندان خود به کنفرانس ها و سایر کارهای دیگر خرج می کنند. وی افزود هر یک دلاری که به هدر رود زندگی یک نفر را با خطر روبرو می سازد.

آقای کلینتون گفت آینده جمع آوری هدایای نقدی برای کارهای مبارزه با بیماری ایدز بستگی به پول های زیادی دارد که از طریق هدایای مالی کوچک توسط افراد بسیاری به دست آمده باشد. وی به عنوان مثال از تلاش های جمع آوری هدایا برای فاجعه دیدگان زمین لرزه هائیتی نام برد.

رئیس جمهوری پیشین آمریکا همچنین از تلاش های پرزیدنت باراک اوباما برای اختصاص بودجه ای برای مبارزه با بیماری ایدز با توجه با افزایش انتقادها که تعهدات قبلی را برای تامین هزینه های بیماری ایدز نادیده گرفته است، دفاع کرد. آقای کلینتون گفت تعهد افزایش قابل توجه کمک های آمریکا قبل از آنکه اقتصاد آمریکا به وخیم ترین بحران مالی جهان منجر شود، داده شده بود.

XS
SM
MD
LG