لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۲۴

تماس دبيرکل عفو بين الملل با دبيرکل اتحاديه عرب در مورد سوريه


تماس دبيرکل عفو بين الملل با دبيرکل اتحاديه عرب در مورد سوريه
تماس دبيرکل عفو بين الملل با دبيرکل اتحاديه عرب در مورد سوريه

دبيرکل سازمان عفو بين الملل با دبير کل اتحاديه عرب ملاقات کرد و از آن سازمان خواست عليه دولت سوريه که به سرکوب تظاهرات آزاديخواهی ادامه می دهد، اقدام مؤثرتری بعمل آورد.

چند روز پيش از آن سليل شتی، دبيرکل سازمان عفو بين الملل، خيزش جهان عرب را مورد ستايش قرار داده و آن را « انقلاب حقوق بشر» ناميده بود.

دبيرکل عفو بين الملل روز شنبه گفت: «وضعيت سوريه روز بروز وخيمتر می شود. دولت سوريه هنوز به شورای حقوق بشر سازمان ملل اجازه انجام تحقيقات مستقل پيرامون نقض موازين حقوق بشر در آن کشور را نداده است؛ و در شورای امنيت نيز نمايندگان دولتهايی وجود دارند که در برابر اين کار مانع تراشی می کنند.»

دبيرکل سازمان عفو بين الملل افزود: «اولين درخواست من آن است که دولت سوريه از حمله به تظاهرات مسالمت آميز مردم خودداری ورزد، و دومين درخواست من از سازمانهايی مثل اتحاديه عرب است که به دولت سوريه فشار وارد آورند، زيرا مردم سوريه زير ستم قرار گرفته اند.»

دبيرکل عفو بين الملل در مورد مصر گفت اگر چه نسبت به ايجاد تغييرات و اصلاحات در آن کشور خوشبين است، اما قانون وضعيت اضطراری کماکان اجرا می شود و همچنان مردم در دادگاههای نظامی محاکمه می شوند.

XS
SM
MD
LG