لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۱

محمود احمدی نژاد در نشست «اهداف هزاره» شرکت کرد


محمود احمدی نژاد، رييس جمهوری اسلامی ايران، روز سه شنبه در يک سخنرانی از رهبران دنيا خواست که برای برقراری مديريتی پاک و صالح در جهان، تلاش کنند.

آقای احمدی نژاد در نشستی شرکت می کرد که جهت بررسی «اهداف هزاره» با موضوع فقر زدايی در مقر سازمان ملل متحد در نيويورک، تشکيل شده است.

به هنگام سخنرانی محمود احمدی نژاد که صبح سه شنبه بود، سالن مجمع عمومی، نسبتا خالی بود.

همچنين در اين نشست، اوو مورالس، رييس جمهوری بوليوی، به روابط کشور متبوع خود با ايران، اشاره کرد. آقای موالس گفت «ما روابط خوبی با ايران داريم. من ميخواهم به ايران سفر کنم، و هيچ کس نمی تواند ما را مجبور کند روابط مان را با هيچ کشوری در دنيا، قطع کنيم.»

ايران، ماه گذشته اعلام کرد برای کمک به پروژه های صنعتی در بوليوی، بيش از ۲۵۰ ميليون دلار وام به آن کشور خواهد داد. اوو مورالس، رهبر چپ گرا و از منتقدان ايالات متحده، حدود سه سال پيش نيز، خط اعتباری به مبلغ يک ميليارد دلار از ايران، دريافت کرده بود.

از سوی ديگر، روز دوشنبه، سرگئی لاورف، وزير امور خارجه روسيه، هشدار داد که برخی اعضای سازمان ملل متحد، اقداماتی عليه کشورهای در حال توسعه انجام می دهند که فراتر از منشور ملل متحد است. آقای لاورف گفت «جامعه بين الملل گاهی مجبور است برای رسيدن به اهداف ذکر شده در منشور ملل متحد، از ابزارهايی همچون تحريم اقتصادی، استفاده کند. اما توافق عمومی بر اين است که محدوديت های انسان دوستانه ناشی از تحريم ها نيز در نظر گرفته شوند تا بر شهروندان عادی و بر توسعه اجتماعي-اقتصادی يک کشور، تاثير منفی نگذارند.»

قرار است وزاری امور خارجه بريتانيا، چين، فرانسه، آلمان، و روسيه، در حاشيه اين نشست، درباره تحريم های عليه ايران، ديدار کنند.

محمود احمدی نژاد، روز پنجشنبه، سخنرانی سالانه خود را در نشست سران ۱۹۲ کشور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، ايراد خواهد کرد. آقای احمدی نژاد برای پنجمين سال پياپی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، شرکت کرده است.

XS
SM
MD
LG