لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۸

احمدی نژاد: ايران زندانی سياسی ندارد


احمدی نژاد: ايران زندانی سياسی ندارد
احمدی نژاد: ايران زندانی سياسی ندارد

محمود احمدی نژاد، رييس جمهوری ايران، می گويد که ايران زندانی سياسی ندارد.

اين ادعايی است که محمود احمدی نژاد در مصاحبه با شبکه تلويزيونی سی ان ان آمريکا اظهار داشت.

آقای احمدی نژاد در اين مصاحبه که خلاصه ای از آن در وب سايت رييس جمهوری ايران منتشر شده است، می گويد: هيچکس به عنوان زندانی سياسی در زندان های ايران به سر نمی برد.

محمود احمدی نژاد در پاسخ به سوالی در ارتباط با موج ناآرامی ها و بازداشت ها پس از انتخابات مناقشه برانگيز سال ۱۳۸۸ که به انتخاب مجدد وی انجاميد، گفت: عده ای پس از انتخابات سال ۱۳۸۸ بازداشت شدند، اما بازداشت آن ها به علت شکايت از سوی دولت نبوده است. او در ادامه گفت، دستگاه قضايی در ايران از دولت مستقل است و تحت تاثير دولت قرار ندارد و حتی در برخی موارد، دستگاه قضايی با نظرات رييس قوه مجريه، مخالف است.

ده ها نفر در سرکوب معترضين به نتايج انتخابات سال ۱۳۸۸ کشته شدند و تعداد بيشماری از دانشجويان، فعالان سياسی و خبرنگاران به اتهام هايی در همين ارتباط به زندان های طويل المدت، محکوم شدند.

مهدی کروبی، رييس پيشين مجلس، و مير حسين موسوی، نخست وزير پيشين کشور، در حبس خانگی به سر می برند. اين دو شخصيت سياسی پيشين در ايران، نتايج انتخابات را تقلبی خواندند و از مردم خواستند نسبت به آن اعتراض کنند.

آيت الله خامنه ای، رهبر ايران، در ماه اوت سال جاری، صد زندانی که به اتهام های امنيتی محکوم شده بودند را مورد عفو، قرار داد.

اظهارات آقای احمدی نژاد زمانی ايراد می شود که يک گزارش سازمان ملل متحد در خصوص حقوق بشر در ايران گفته است، جمهوری اسلامی صدها زندانی را مخفيانه اعدام کرده است و ايران را متهم به نقض حقوق زندانيان و آزار و اذيت آنها کرده است. صادق لاريجانی، رييس قوه قضاييه جمهوری اسلامی ايران، اين گزارش را يک دروغ بزرگ خواند.

XS
SM
MD
LG