لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۲

گزارشی از تظاهرات مخالفان محمود احمدی نژاد در نيويورک


همزمان با حضور محمودی احمدی نژاد، رييس جمهوری ايران، در نشست سالانه سران کشورها در سازمان ملل متحد، مخالفان دولت ايران در نيويورک تجمعاتی را برگزار کردند.

در نيويورک هزاران ايرانی، روز پنجشنبه، در اعتراض به سخنرانی محمود احمدی نژاد، مقابل ساختمان سازمان ملل متحد تجمع کردند. در اين تجمع که بزرگترين تظاهراتی بود که در طول نشست يک هفته ای مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگزار شد، شرکت کنندگان خواستار پايان يافتن دولت محمود احمدی نژاد شدند. تظاهرکنندگان، در محوطه ای که در مقابل ساختمان اصلی سازمان ملل متحد قرار دارد حضور يافته بودند.

در يک هفته گذشته، اين بزرگ ترين تجمعی است که همزمان با نشست سالانه سران کشورها در سازمان ملل متحد، برگزار شده است.

يک شهروند ايرانی-آمريکايی ميگويد «من بايد صدای مردم باشم. همه ما بايد صدای مردمی باشيم که صدای آنها در ايران خفه شده است، همه ايرانيانی که در معرض کشته شدن، زندانی شدن، شکنجه شدن، سنگسار شدن، يا تجاوز قرار دارند. من هميشه فقط می خواستم صدای مردم باشم.»

تجمع کنندگان علاوه بر پلاکاردها و پرچم هايی که به دست داشتند در اعتراض به مجازات اعدام و سنگسار، نمادهايی را بر پا کرده بودند.

يک ايرانی ديگر ساکن آمريکا که در تظاهرات شرکت داشت می گويد «خانواده من، خواهر و برادرم، قرار بود در اين رژيم اعدام بشوند. من خود يک معلم بودم که همه زندگی ام در خطر بودم و مجبور شدم کشورم را ترک کنم.»

برگزارکنندگان اين تجمع، تعدادی از گروه های ايرانی و آمريکايی شامل را می شد که هر بار محمود احمدی نژاد به سازمان ملل متحد سفر کرده است، در اين مکان جمع شده اند. آنها، اين مراسم را بر روی تلويزيون ماهواره ای و اينترنت، پخش می کنند.

همچنين تعدادی سخنران در اين مراسم صحبت کردند از جمله، جان بولتون، سفير سابق ايالات متحده در سازمان ملل متحد، و رودولف جوليانِی، شهردار سابق نيويورک، سخنرانی کردند.

جان بولتون گفت «به خاطر منافع مردم ايران، به خاطر منافع تمام مردم خاورميانه با هر مذهب و مليتی، به خاطر منافع ايالات متحده به طور خاص، و برای حفظ صلح و امنيت بين الملل به طور کل، محمود احمدی نژاد و رژيم او، بايد سرنگون شوند.»

محمود احمدی نژاد، روز پنجشنبه، در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نيويورک، سخنرانی کرد.

روز چهارشنبه نيز تعداد ديگری از مخالفان دولت ايران، در پياده رو مقابل هتل هيلتون در منهتن، تجمع کردند.

تظاهرکنندگان به حضور محمود احمدی نژاد در نشست سالانه سران کشورها اعتراض داشتند و خواستار آزادی در ايران بودند.

يکی از تظاهرکنندگان می گفت «ميدانم که در کشورما، جوانها دارند برای آزادی می جنگند. ما آمده ايم در اينجا تا که کنارآنها بايستيم و به جامعه جهانی نشان دهيم که مردم ايران می ايستند، مقاومت و مبارزه می کنند تا آزادی را به کشورمان بياورند.»

XS
SM
MD
LG