لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۶

سبحانی نيا: واکنش به حسن خمينی نوعی هشدار در خصوص فاصله گرفتن وی از آيت الله خامنه ای است


محمود احمدی نژاد رييس جمهوری ايران در مراسم سالگرد فوت بنيانگذار جمهوری اسلامی گفت ما در برابر دشمنان ايستاده ايم و حقوق مردم را حتی اگر در لايه های قانونی و لفافه‌های قطعنامه پيچيده باشد، بيرون خواهيم كشيد.

در همين حال حسن خمينی در حالی سخنرانی خود را آغاز کرد که بخشی از جمعيت حاضر در آرامگاه آيت الله خمينی، شعارهايی در حمايت از رهبر فعلی جمهوری اسلامی و در انتقاد از ميرحسين موسوی و مهدی کروبی سر می دادند.

تلويزيون دولتی ايران اين رويداد را به طور مستقيم پخش می کرد.

حسن خمينی در بخشی از سخنرانی نيمه تمام خود به شعارها واکنش نشان داد اما معترضان به اقدامات خود ادامه دادند و بالاخره حسن خمينی به سخنرانی خود پايان داد.

وب سايت کلمه نوشته است پس از کنار رفتن سيد حسن خمينی از جايگاه، تجمع کنندگان با هو کردن وی به ابراز خوشحالی پرداختند.

ديگر وب سايت های نزديک به اصلاح طلبان، شعاردهنگان در مراسم روز جمعه را افرادی سازماندهی شده، توصيف کردند. اما منابع خبری نزديک به دولت و حکومت، اين افراد را مردمی معرفی کردند که به گفته آنها از اقدامات اخير نوۀ بنيانگذار جمهوری اسلامی مبنی بر ديدار با بازداشت شدگان حوادث بعد از انتخابات و ديدار با کروبی، موسوی و خاتمی خشمگين و عصبانی هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس حسين سبحانی نيا نمايندۀ طرفدار دولت در مجلس واکنش های نسبت به سيد حسن خمينی را نوعی هشدار به وی در خصوص فاصله گرفتن از آيت الله خامنه ای، ارزيابی کرد.

وب سايت روزنامه جوان نيز که به سپاه پاسداران نزديک است اعلام کرد حسن خمينی آتش خشم و نارضايتی فرزندان انقلاب را برانگيخته است چرا که اخيراً در عروسی فرزند دبيرکل حزب مشارکت شرکت و با رهبران مخالفان ديدار کرده است.

در همين حال آيت الله علی محمد دستغيب يکی از اعضای مجلس خبرگان رهبری در پيامی به مير حسين موسوی تأکيد کرد که آقای موسوی را فردی صادق و دور از دروغ می داند. اين روحانی اهل شيراز در حوادث پس از انتخابات از حرکت اعتراضی دفاع کرده بود. آيت الله دستغيب در مورد مير حسين موسوی می نويسد «مطالبى که موسوی درباره مسائل متعدد عنوان کرده ‏است مطابق با مسائل فقهى و مطابق با قانون اساسى و شعار استقلال آزادى جمهورى اسلامى است.» وی همچنين می گويد که «تعجب می کند از کسانی که خود را حق می دانند و با سخنان بر حق آقای موسوی چنين برخورد می کنند.»

سازمان جوانان و دانشگاهيانِ حزب اعتماد ملی نيز با صدور بيانيه ای آنچه را بی حرمتی به سيد حسن خمينی در سالگرد درگذشت آيت الله خمينی خواند، محکوم کرد. در اين بيانيه علت اين حادثه همراهی سيد حسن خمينی با ملت ايران قلمداد شده است.

در خبری ديگر رجبعلی بابک يکی از بازداشت شدگان حادثه عاشورا در دادگاه بدوی به ۶ سال زندان محکوم شده است. به گفتۀ خانواده اش وی هم اکنون در بند ۳۵۰ اوين است. در همين حال خانوادۀ بدرالسادات مفيدی روزنامه نگار و دبير انجمن صنفی روزنامه نگاران، به نقل از وی می گويند؛ که وضعيت بهداشتی بند زنان در زندان اوين نامطلوب است. در همين حال برخی منابع خبری نام يکی از بازداشت شدگان در نمايشگاه کتاب امسال را «پوريا دلير» اعلام کرده اند که او نيز در بند ۳۵۰ اوين است.

XS
SM
MD
LG