لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۷

محمود احمدی نژاد پس از ترک کوبا وارد اکوادور شد


محمود احمدی نژاد پس از ترک کوبا وارد اکوادور شد
محمود احمدی نژاد پس از ترک کوبا وارد اکوادور شد

محمود احمدی نژاد پس از ترک کوبا، روز پنجشنبه، وارد اکوادور شد. آقای احمدی نژاد در جریان سفر به کوبا بیش از دو ساعت با فیدل کاسترو رهبر انقلابی کوبا ملاقات کرد.

رائول کاسترو، ريیس جمهوری کوبا، محمود احمدی نژاد را تا فرودگاه حوزه مارتی در هاوانا همراهی کرد. آقای احمدی نژاد قبل از ترک کوبا به مقصد اکوادور، از ملاقات با فیدل کاسترو اظهار شادمانی کرد.

رائول کاسترو نیز ضمن اشاره به ملاقات آقای احمدی نژاد و بردارش فیدل کاسترو گفت، او در سلامتی کامل فکری به سر می برد.

سفر محمود احمدی نژاد به کوبا بیست ساعت به طول انجامید. او در کاخ انقلاب با رائول کاستر ملاقات کرد و سپس در میدان انقلاب حاضر شد و شاخ گلی نثار یادمان حوزه مارتی، قهرمان ملی کوبا، کرد. پیشتر دانشکده علوم سیاسی دانشگاه هاوانا یک دکترای افتخاری به وی اهدا کرد.

آقای احمدی نژاد قبل از سفر به کوبا از ونزوئلا و نیکاراگوا، دیدن کرد. او پس از تحریم های شدیدتر از سوی آمریکا که در واکنش به برنامه های هسته ای ایران اعمال شده است به توسعه روابط با کشورهای آمریکای لاتین پرداخته است. کوبا، ونزوئلا، نیکارگوا و اکوادر با تحریم های بین المللی علیه ایران، مخالفت کرده اند. آمریکا و دیگر کشورهای جهان می گویند ایران برای تولید سلاح های هسته ای تلاش می کند. ادعایی که ایران انکار کرده است.

محمود احمدی نژاد در آخرین بخش از سفر به کشورهای آمریکای لاتین روز پنجشنبه وارد اکوادور شد و از سوی وزیر امور خارجه آن کشور مورد استقبال قرار گرفت. قرار است او از مجلس اکوادور دیدن کند. گفته می شود آقای احمدی نژاد روز شنبه آینده به ایران بازمی گردد.

XS
SM
MD
LG