لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۵۶

شجاعی: احمدی نژاد در نيويورک کتاب اسناد اشغال ايران را هديه می دهد


شجاعی: احمدی نژاد در نيويورک کتاب اسناد اشغال ايران را هديه می دهد
شجاعی: احمدی نژاد در نيويورک کتاب اسناد اشغال ايران را هديه می دهد

محمود احمدی نژاد در سفر هفته آینده اش به نیویورک برای شرکت درنشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، حدود هزار نسخه از کتابی به نام «اسناد اشغال ایران توسط متفقین در جنگ جهانی دوم» را با خود به همراه خواهد برد تا به نمایندگان حاضر در این نشست هدیه دهد.

علی شجاعی، مدیرعامل خانه کتاب، که مسئول انتشار نسخه انگلیسی این کتاب است در این باره گفت: کتاب، ترجمه و چاپ شد تا ريیس جمهور در سفر به نیویورک این اثر را به همراه داشته باشد.

علی شجاعی افزود اصل کتاب پنج جلد است که موسسه خانه کتاب آن را به زبان فارسی با همکاری معاونت پژوهشی نهاد ریاست جمهوری، منتشر کرد.

روزنامه اعتماد چاپ تهران در گزارشی پیرامون هدیه محمود احمدی نژاد به شرکت کنندگان در مجمع عمومی سازمان ملل متحد نوشته است این کتاب از سال ١۳۸۸ تاکنون از سوی دفتر محمود احمدی نژاد در دست تدوین بوده است.

خسرو معتضد، عضو هیئت جمع آوری اسناد، می گوید: زمانی که در مجله «آفتاب حسن» دفتر ریاست جمهوری مقالاتی درباره رابطه ایران و آمریکا می نوشتم از من دعوت شد تا در جلسات این هیئت شرکت کنم.

خسرو معتضد به گزارشگر روزنامه اعتماد گفت: پس از پایان جنگ جهانی دوم اتحاد شوروی یازده و نیم تن طلا بابت موادغذایی که از سوی ایران در اختیارش قرار گرفته بود به ما داد. انگلیس نیز هشت و نیم میلیون لیره در اختیار ایران قرار داد که پنج و نیم میلیون لیره نقد و باقی آن به صورت فشنگ بود. آمریکاییها نیز کمک های مالی دیگری در اختیار ما قرار دادند. بنابراین ما به لحاظ عمومی غرامت خود را دریافت کرده ایم.

XS
SM
MD
LG