لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۰۱

محمود احمدی نژاد سفر خود را به زيمبابوه و اوگاندا آغاز کرد


رييس جمهوری اسلامی ایران برای ديداری رسمی از دو کشور آفريقايی ِ زيمبابوه و اوگاندا، راهی آفريقا شد. دولت زیمبابوه عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

رسانه های زیمبابوه گزارش می دهند محمود احمدی نژاد روز چمعه به دعوت يک نمایشگاه بین المللی بازرگانی را به دعوت رابرت موگابه رييس جمهوری زيمبابوه، افتتاح خواهد کرد.

در همين حال «جنبش برای تغییر دموکراتیک،» حزب اپوزيسيون زيمبابوه که در دولت وحدت ملی با آقای موگابه شرکت دارد، اعتراض خود را نسبت به اين ديدار، اعلام کرد.

«جنبش برای تغییر دموکراتیک» دعوت از محمود احمدی نژاد را در بیانیه ای که قبل از اين سفر صادر کرد، محکوم نمود. بيانيه می گويد که آقای احمدی نژاد سابقه ای مملو از نقض فاحش حقوق بشر دارد. جنبش برای تغییر دموکراتیک متذکر می شود ديدار محمود احمدی نژاد از زيمبابوه هنگامی صورت می گيرد که آن کشور در تلاش است تا تصوير خود را در جهان بمثابه يک دموکراسی، بازسازی کند.

محمود احمدی نژاد قرار است پس از توقف در زیمبابوه برای ديداری از اوگاندا به آن کشور، سفر کند.

وزارت امور خارجۀ اوگاندا می گوید رييس جمهوری اسلامی ایران روز جمعه برای گفتگو در مورد آیندۀ سرمایه گذاری در صنعت نفتِ اوگاندا و نیز بحث در مورد برنامه اتمی ایران، از آن کشور ديدار خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG