لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۸

محمود احمدی نژاد از عملکرد آمریکا در خاورمیانه انتقاد کرد


محمود احمدی نژاد از عملکرد آمریکا در خاورمیانه انتقاد کرد
محمود احمدی نژاد از عملکرد آمریکا در خاورمیانه انتقاد کرد

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه ضمن اشاره به آنچه که آن را «دخالت» آمریکا در خاورمیانه خواند، از دولت آمریکا انتقاد کرد.

آقای احمدی نژاد در کنفرانس خبری که روز دوشنبه در تهران برگزار شد گفت هدف از حمله آمریکا و کشورهای غربی دیگر به کشورهایی مثل لیبی و بحرین، به خاطر منفعت اسرائیل است.

رئیس جمهوری اسلامی ایران، کشورهای غربی را «قدرت های زورگو» خواند و گفت آمریکا باید بر اساس عدالت، در پی ایجاد رابطه دیپلماتیک با ایران باشد.

اظهارات محمود احمدی نژاد پس از آن ایراد می شود که رسانه های دولتی ایران روز دوشنبه گفتند که رئیس جمهوری اسلامی ایران در گفت و گوی تلفنی با بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد از «دخالت» غرب در خاورمیانه، شکایت کرده است.

گزارش رسانه ها در ایران همچنین حاکی است که آقای احمدی نژاد به بان کی مون گفته است که اقدامات برخی کشورهای اروپایی و آمریکا وضعیت سیاسی را پیچیده تر می کند.

کشورهای حاشیه خلیج فارس در روز یکشنبه آنچه را که دخالت ایران در مناسبات خود خواندند، محکوم کردند. این اقدام پس از آن بود که تهران از فرستادن سربازان عربستان سعودی به بحرین ابراز نارضایتی کرد.

محمود احمدی نژاد در نشست خبری روز دوشنبه خود در تهران بار دیگر خواستار آن شد که سربازان عربستان سعودی، بحرین را ترک کنند.

ایران اقدام ریاض در اعزام سرباز به بحرین را مورد انتقاد قرار داده است. مخالفان و معترضان عمدتا شیعه در بحرین، هفته ها است که علیه خانواده سلطنتی این کشور تظاهرات می کنند.

XS
SM
MD
LG