لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۹

محمود احمدی نژاد کميته جذب نمايندگان ناکام در دولت را تشکيل داد




دولت احمدی نژاد در صدد جذب نمايندگان بازمانده از مجلس شورای اسلامی است. اين عنوان خبری است که در رسانه های محافظه کار حامی علی خامنه ای منتشر شده است.
با دستور محمود احمدی نژاد تشکيل کميته جذب نمايندگان مجلس هشتم در دولت تشکيل شد.
اين کميته پنج نفره تصميم دارد از بين ۱۹۶ نماينده بازمانده از مجلس نهم، گروهی را بنا به تجربه و تخصص آنان در دستگاه های اجرايی به کار گيرد.
رياست اين کميته بر عهده محمدرضا رحيمی، معاون اول احمدی نژاد، است و لطف الله فروزنده، معاون توسعه مديريت و سرمايه انسانی، حميد بقايی، معاون اجرايی، ابراهيم عزيزی، معاونت برنامه ريزی و نظارت راهبردی، و حجت الاسلام محمدرضا ميرتاج الدينی، معاون پارلمانی احمدی نژاد، از اعضای اين کميته هستند.
در يکی از مصوبه های اين کميته آمده که هيچ دستگاه و نهادی بدون هماهنگی و تاييد اين کميته حق ندارد نمايندگان بازمانده از مجلس نهم را در دستگاههای اجرايی به خدمت بگيرد.
تشکيل کميته های اينچنين در دولت های قبلی هم مسبوق به سابقه بوده اما برخی محافظه کاران حامی علی خامنه ای، و منتقدين دولت، تشکيل اين کميته را تلاشی از سوی جريان موسوم به انحرافی، برای جذب بازماندگان از بازی قدرت می دانند.
سيد عماد حسينی، نماينده قروه، نيز گفته است که از برخی نمايندگان بازمانده از مجلس نهم برای حضور در دولت دعوت شده و از آنها خواسته شده است تا فرم های ويژه ای را تکميل کنند.
حشمت الله فلاحت پيشه، نماينده دور هشتم مجلس نيز می گويد از او برای حضور در دولت دعوت به عمل آمده، اما نپذيرفته است.
پس از علنی شدن اختلاف دولت و رهبری در سالهای اخير، علی خامنه ای تلاش دارد تا با استفاده از قدرت خود، عملکرد محمود احمدی نژاد را تا پايان دوره رياست جمهوری اش کنترل کند.
احمدی نژاد و حاميان موسوم به جريان انحرافی او نيز تلاش دارند با استفاده از ابزارها و امکانات در دسترس دولت، ريشه خود را در بخش های مختلف حکومتی محکم کنند و امکاناتی را برای آينده خود تحکيم بخشند.
XS
SM
MD
LG