لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۰۷

احمدی نژاد رئیس دو دانشگاه را برکنار کرد


به گزارش چند خبرگزاری داخل ایران محمود احمدی‌نژاد روز دوشنبه طی ارسال نامه‌ای به وزیر علوم، خواهان برکناری رییس دانشگاه تهران و دانشگاه تربیت معلم شده‌است.

در متن نامه‌ای که روز دوشنبه، ۲۸ اسفند، توسط خبرگزاری کار ایران، ایلنا، منتشر شد علت دستور رییس جمهوری ایران، «رویکرد سیاست‌زده و غیرعلمی و یا احیانا امنیتی» این مدیران ذکر شده‌است.

با وجود انتشار این نامه در ایلنا و برخی منابع خبری دیگر، خبرگزاری مهر اما روز دوشنبه خبر داد که «رسول ملک‌فر»، مدیر کل دفتر وزارتی وزارت علوم و مشاور وزیر، با بیان اینکه «تاکنون نامه‌ای در این زمینه دریافت نکرده‌ایم» گفته‌است که پیش از این در خصوص برکناری این افراد شایعاتی مطرح شد اما بعید می‌دانم چنین اتفاقی رخ دهد.

در همین حال خبرگزاری مهر روز دوشنبه با اشاره به اخبار متناقضی که در این باره انتشار یافته است نوشت که «کامران دانشجو، وزیر علوم»، هم اکنون در حال تعیین تکلیف این موضوع است.

به نوشته مهر، شایعه برکناری فرهاد رهبر، رییس دانشگاه تهران، درست پس از برکناری مرضیه وحید دستجردی وزیر پیشین بهداشت که در برابر برکناری باقر لاریجانی رییس وقت دانشگاه علوم پزشکی تهران به درخواست رییس جمهور مقاومت کرده بود، مطرح شد. رادیو فردا
XS
SM
MD
LG