لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ایران ۰۶:۵۷

آيـت الله علم الهدی: رهبران اپوزيسيون يا بايد اظهار «ندامت» کنند يا آنکه با آنان بايد بعنوان «محارب» يا دشمن خدا برخورد شود


یکی از کشته شدگان روز یکشنبه خواهرزاده میر حسین موسوی رهبر اپوزيسيون بود، اعضای خانواده روز چهارشنبه مراسمی برای خاکسپاری علی موسوی حبيبی ترتیب دادند

صدها هزار نفر از مردم ايران روز چهارشنبه در تظاهراتی که به حمايـت از دولت برگزار شده بود با فريادهای تهديد به مرگ برای رهبران اپوزيسيون، شرکت کردند. تظاهرکنندگان، رهبران اپوزيسيون را متهم به ايجاد ناآرامی ساخته اند.

جمعيت تظاهرکننده شعارهايی به هواداری از دولت می دادند و بسياری از تظاهرکنندگان پرچم جمهوری اسلامی را تکان داده يا عکس های رهبران مذهبی محافظه کار را با خود حمل می کردند.

آيـت الله احمد علم الهدی که در تظاهرات تهران سخنرانی ميکرد گفت رهبران اپوزيسيون يا بايد اظهار «ندامت» کنند يا آنکه با آنان بايد بعنوان «محارب» يا دشمن خدا برخورد شود.

روز چهارشنبه ايرنا خبرگزاری دولتی جمهوری اسلامی ايران گزارش داد که ميرحسين موسوی و مهدی کروبی رهبران اپوزيسيون از تهران فرار کرده اند اما يکی از خويشاوندان آقای موسوی به صدای آمريکا گفت که هردو رهبر اپوزيسيون در پايتخت مخفی شده اند.

جمهوری اسلامی ايران تظاهرات روز چهارشنبه را در واکنش به اعتراضات اخير که به شکل خشونت باری توسط نيروهای امنيتی دولت درهم شکسته شد، برگزار کرد.

قانونگذاران ايران روز چهارشنبه در جلسه محرمانه ی مجلس شورای اسلامی برای بحث درباره حوادث روز یکشنبه، شرکت کردند.

اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی روز چهارشنبه گفت نیروهای تحت فرماندهی او دیگر چنین اجتماعات غیر مجاز را تحمل نکرده و با معترضین به شدت برخورد خواهند کرد.

یکی از کشته شدگان روز یکشنبه خواهرزاده میر حسین موسوی رهبر اپوزيسيون بود. اعضای خانواده روز چهارشنبه مراسمی برای خاکسپاری علی موسوی حبيبی ترتیب دادند.

تظاهرات روز يکشنبه جدی ترين تظاهراتی است که پس از انتخابِ پرسش برانگيز مجدد محمود احمدی نژاد در ۲۲ خرداد به رياست جمهوری اسلامی در ايران، برگزار شده است.

XS
SM
MD
LG