لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۳۶

پس از مشکلات برگزاری انتخابات انجمن‌های حزبی در آیووا، نگرانی‌ها در مورد انتخابات در نوادا افزایش می‌یابد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - نگرانی ها از این که هرج و مرج ناشی از انتخابات انجمن های حزبی در ایالت آیووا هفته آینده در ایالت نوادا تکرار شود رو به افزایش است. نوادا ۲۲ فوریه میزبان انتخاباتی مشابه با همان چالش های سازمانی و فنی خواهد بود.

داوطلبانی که انتخابات انجمن های حزبی نوادا را اداره خواهند کرد می گویند اطلاعات کلیدی هنوز به اشتراک گذاشته نشده است. آموزش عملی استفاده از آیپدهایی که قرار است روز انتخابات در حوزه های برگزاری انتخابات انجمن های حزبی به کار برود انجام نگرفته است و فرصتی هم داده نشده تا اپلیکیشن جدیدی که قرار است بر روی آیپدها نصب شود، آزمایش شود.

افزون بر این، ایالت نوادا قصد دارد گزینه «رای دادن زودهنگام» را نیز ارائه کند؛ حرکتی پیچیده که در ایالت آیووا انجام نشد. این امر، که رای دهندگان چقدر زودتر امکان حضور در روند چند مرحله ای انتخابات انجمن های حزبی را دارند، مایه سردرگمی شده است.

داگ جونز، متخصص کامپیوتر در دانشگاه آیووا و کارشناس فناوری انتخاباتی، می گوید: «این کار خطرناک است. به نظر می رسد افراد همچنان در حال بداهه کاری هستند و در مسیر کار مقرراتی وضع می کنند. چطور می توان انتظار داشت آموزش تمام افراد در حوزه های انتخاباتی تکمیل شود؟»

نوادا سومین ایالت میزبان انتخابات درون حزبی دموکرات ها برای ریاست جمهوری است و نخستین آزمون سنجش قوت نامزدهای انتخاباتی در برابر یک بافت جمعیتی متنوع و اتحادیه های کارگری قدرتمند است. جمهوریخواهان در ایالت نوادا امسال انتخابات به روش انجمن های حزبی برگزار نمی کنند.

رهبران حزب دموکرات در نوادا اطمینان خاطر می دهند که با برگزاری جلسات آموزشی در روزهای آتی مشکلی پیش نخواهد آمد. نوادا پیشتر قرار بود از همان اپلیکیشنی استفاده کند که در آیووا به کار گرفته شد، اما با مشکلات فنی هفته گذشته منصرف شده است و برنامه دیگری را به کار خواهد گرفت.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG