لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۰۷

یک مقام افغان: نتیجه تحقیق درباره تقلب در انتخابات هنوز روشن نشده است


یک مقام کمیسیون انتخابات در افغانستان می گوید بسیار زود است که پیش بینی کرد آیا تحقیق درباره تقلب در انتخابات به برگزاری دور دوم رای گیری بین حامد کرزی و نزدیکترین رقیب او عبداله عبداله منجر خواهد شد یا نه

یک مقام کمیسیون انتخابات در افغانستان می گوید بسیار زود است که پیش بینی کرد آیا تحقیق درباره تقلب در انتخابات به برگزاری دور دوم رای گیری بین حامد کرزی و نزدیکترین رقیب او عبداله عبداله منجر خواهد شد یا نه.

نور محمد نور، سخنگوی کمیسیون، روز جمعه به صدای آمریکا گفت کمیسیون رسیدگی به شکایات، که سازمان ملل متحد از آن پشتیبانی می کند، هنوز گزارش خود را ارائه نداده است.

روز جمعه، یک روزنامه امریکایی گزارش داد کمیسیون تعداد رای ها کرزی را به چهل و هفت درصد کاهش داده است، که از پنجاه درصدی که او برای پیروزی نیاز دارد، کمتر است.

نتایج مقدماتی که ماه پیش منتشر شد، نشان می داد کرزی پنجاه و چهار درصد ، و رقیب او دکتر عبداله بیست و هشت درصد رای ها را بدست آورده اند.
یک سخنگوی سازمان ملل متحد روز جمعه به صدای امریکا گفت هیات تحقیق ارزیابی خود را قطعی ساخته است و انتظار می رود گزارش نهایی را شامگاه جمعه یا بامداد شنبه ارائه دهد.

روز پنجشنبه، سفیر افغانستان در امریکا گفت برگزاری دور دوم انتخابات یک سناریوی احتمالی است.

روز پنجشنیه همچنین دکتر عبداله شایعه تقسیم قدرت با کرزی را رد کرد، و یک دستیار رهبر افغانستان گفت رییس جمهوری یک دولت ائتلافی را قبول نخواهد کرد.

XS
SM
MD
LG