لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۲۵

۶ نفر در انفجار اتومبیلی در افغانستان زخمی شدند


۶ نفر در انفجار اتومبیلی در افغانستان زخمی شدند
۶ نفر در انفجار اتومبیلی در افغانستان زخمی شدند

در انفجار یک بمب اتومبیلی در جنوب افغانستان دست کم ۶ تن زخمی شده اند.

به گفته پلیس، هدف این حمله یک کاروان سربازان خارجی در لشگرگاه، مرکز ایالت هلمند بود.

یک افسر ارشد پلیس به خبرنگاران گفت روشن است که سربازان هدف انفجار بودند، با این حال معلوم نیست کسی از آنها صدمه دیده باشد.

خشونت روز چهارشنبه جدید ترین حادثه در سلسله حملات اخیر علیه خارجیان در افغانستان در پی انتشار گزارش سوزندان نسخه های قرآن است.

روز دوشنبه، یک بمب انداز انتحاری خود رو بمب گذاری شده ای را به دروازه یک پایگاه و فرودگاه ناتو در شهر جلال آباد کوبید و ۹ تن را کشت.

اعتراضهای مرگبار در سراسر افغانستان که روز دوم اسفند آغاز شد، تمام هفته ادامه یافت و به کشته شدن بیش از ۳۰ تن، از جمله ۴ پرسنل نظامی آمریکا منجر شد.

انتظار می رود نتایج تحقیقات مشترک ناتو - افغانستان درباره سوزاندن قرآن ظرف چند روز منتشر شود.

ژنرال جرج آلن فرمانده آمریکایی نیروهای ائتلاف قول داده است مسئولان را پیدا کند و به مجازات برساند. اگر اقدامی علیه سربازان آمریکایی که در حادثه دست داشتند صورت گیرد، انتظار می رود بر اساس سیستم قضایی نظامی آمریکا باشد، نه سیستم قضایی افغانستان.

هدف از تحقیقات مشترک این است که معلوم شود چه انگیزه ای موجب شد سربازان آمریکایی نسخه های قران را در پایگاه هوایی بگرام به داخل سطلی بیاندازند و آتش بزنند.

مقامات ناتو می گویند یک سرتیپ در پایگاهی در ایالت پروان با کسانی که در این امر دست داشتند، مصاحبه کرده است و شواهد را بررسی می کند.

مقامات افغانستان و ارتش آمریکا نیز جداگانه درباره حادثه تحقیق می کنند.

XS
SM
MD
LG