لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۴۰

بمبگذار طالبان در هلمند باعث مرگ ۹ سرباز افغان شد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - یک بمبگذار انتحاری طالبان با انفجار خودروی حامل مواد منفجره در مجاورت یک پایگاه نظامی در جنوب افغانستان باعث کشته شدن دست کم ۹ سرباز و مجروح شدن چند نفر دیگر شد.

مقام های مسئول می گویند بمبگذاری روز دوشنبه در نزدیکی شهرستان نادعلی در استان هلمند - جایی که بخش عمده ای از آن تحت کنترل طالبان است یا طالبان ادعای کنترل آن را دارند - رخ داد. این انفجار ظاهرا موجب تخریب تاسیسات ارتش ملی افغانستان شد.

بارعلی نظری، رئیس اداری این شهرستان، به صدای آمریکا گفت امدادگران در تلاش برای بیرون آوردن اجساد قربانیان از زیر آوار هستند و احتمال دارد شمار تلفات افزایش یابد.

طالبان مسئولیت این حمله را برعهده گرفته و مدعی است شماری از نیروهای امنیتی را کشته و چند زره پوش را نابود کرده است. شورشیان اغلب در ادعاهایشان اغراق می کنند.

در رویدادی جداگانه، خالد ورک، رئیس پلیس استان غزنی، می گوید طالبان یکشنبه شب در حمله ای در آن استان دست کم شش سرباز ارتش ملی افغانستان را کشته است.

این حملات در شرایطی رخ می دهد که مذاکره کنندگان آمریکایی و طالبان روز دوشنبه به گفتگوهایشان در قطر ادامه دادند. دو طرف هفته گذشته پس از وقفه ای سه ماهه به میز مذاکرات بازگشتند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG