لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۱

کشته شدن ۱۶ نفر در حمله به برج مخابراتی در افغانستان


کشته شدن ۱۶ نفر در حمله به برج مخابراتی در افغانستان
کشته شدن ۱۶ نفر در حمله به برج مخابراتی در افغانستان

پلیس افغانستان می گوید حمله شورشیان به برج های مخابراتی در شمال این کشور، موجب درگیری میان نیروهای امنیتی افغان با شورشیان شد که طی آن دست کم ۱۶ نفر کشته شدند.

پلیس می گوید شورشیان روز دوشنبه به تاسیسات مخابرات در ولایت «غندوز» حمله کردند. به گفته پلیس نه مامور پلیس و هفت شورشی در این درگیری جان باختند.

در حمله ای دیگر، شبه نظامیان طالبان راکتی را به مقر ناتو در ولایت شرقی «کنار» شلیک کردند که موجب افروختن آتشی شد که شش خودروی جنگی را منفجر کرد. این مقر ناتو در نزدیکی شهر اسدآباد واقع شده است.

همچنین در روز دوشنبه، ملا عمر، رهبر طالبان گزارش ها دایر بر این که شبه نظامیان در حال انجام مذاکرات صلح با دولت افغانستان هستند را تکذیب کرد. او گفت چنین ادعاهایی «تبلیغات بی اساسی» است که برای پوشش به گفته او «شکست نیروهای ناتو به رهبری آمریکا در افغانستان» طراحی شده است.

ملا عمر، همچنین گفت عملیات نظامی در افغانستان را افزایش خواهد داد. او در ایمیلی، گفت طالبان «نیروهای دشمن را به خروج از مخفی گاه ها مجبور خواهد کرد و آنان را در حملات نظامی در هم خواهد کوبید».

روز یکشنبه نیروهای ناتو اعلام کردند که هفت تن از سربازان بین المللی در ولایت های جنوبی و شرقی کشته شده اند و به این ترتیب، ۱۴ نوامبر، مرگبارترین روز برای نیروهای ائتلاف در افغانستان در یک ماه گذشته بوده است.

در غندوز انفجار یک موتورسیکلت، دست کم دو نفر را کشت و ۱۱ تن دیگر را زخمی کرد و انفجاری در شهر جلال آباد در شمال شرق افغانستان نیز یک کشته و نه مجروح برجای نهاد.

XS
SM
MD
LG