لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۲۶

سفیر آمریکا در کابل از تصمیم فیفا در پرونده آزار جنسی فوتبالیست‌های زن افغان استقبال کرد


در پی محکومیت رئیس فدراسیون سابق فوتبال افغانستان در پرونده آزار و اذیت جنسی بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان این کشور، سفیر ایالات متحده از تصمیم فیفا در این پرونده استقبال کرد.

«جان بس» سفیر ایالات متحده در کابل روز یکشنبه ۱۹ خرداد در صفحه توئیتر خود با استقبال از تصمیم فیفا درباره آزار جنسی فوتبالیست‌های زن افغانستان نوشت که «از دولت افغانستان می‌خواهیم که تحقیقات خود را در این زمینه تکمیل کرده و برای اجرایی شدن عدالت اطمینان دهد.»

تحقیقات مروبوط به موضوع آزار و اذیت جنسی بازیکنان فوتبال زنان افغانستان از سال گذشته از سوی دادستانی کل افغانستان آغاز شد که در نهایت به تعلیق کار چند نفر از مسئولان ارشد فدراسیون فوتبال این کشور انجامید.

فدراسیون جهانی فوتبال نیز کرام الدین کریم رئیس سابق فدراسیون فوتبال افغانستان را در این پرونده مقصر شناخته و او به محرومیت دائم و یک میلیون دلار جریمه محکوم شده است.

فیفا گزارش داده است که شکایت‌ها مطرح شده در رابطه با آزار و اذیت جنسی «مکرر» بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان افغانستان به سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ باز می گردد.

بنابر گزارش رسانه ها دادستانی افغانستان امروز یکشنبه از حکم بازداشت رئیس سابق فدراسیون فوتبال این کشور به اتهام«سوءاستفاده از موقعیت شغلی و آزار جنسی دختران فوتبالیست» خبر داده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG