لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۲۳

ژنرال آلن: روابط بین نیروهای ائتلاف و افغان همچنان قوی باقی مانده است


ژنرال آلن: روابط بین نیروهای ائتلاف و افغان همچنان قوی باقی مانده است
ژنرال آلن: روابط بین نیروهای ائتلاف و افغان همچنان قوی باقی مانده است

فرمانده ارشد آمريکا و سازمان ناتو در افغانستان می گويد روابط بین نیروهای ائتلاف و افغان همچنان قوی باقی مانده است و مبارزه نظامی جهت سلب امنيت و آسايش از القاعده در این کشور علی رغم مشکلات اخير ادامه دارد.

ژنرال جان آلن به يک هيات مجلس نمایندگان آمريکا روز سه شنبه گفت که در هر عمليات ضد شورش، موفقیت و موانع اغلب در همان زمان و در همان مکان وجود خواهد داشت. وی افزود: روحیه در میان نیروهای آمريکا به رغم آنچه که او به نام حوادث دردآور اخیر ناميد، همچنان بالا است.

ژنرال آلن گفت که «گرچه برای کسب موفقيت مسير بسیار سخت و گاه کشنده ای را درپيش داريم... پیشرفت حقیقی و پایدار است.» او گفت که نیروهای آمريکا و افغان به شدت شورشيان را ضعيف کرده اند و نيروهای افغان آمادگی رهبری عمليات امنيتی را دارند.

ژنرال آلن به هيات مجلس نمايندگان گفت که از ماه ژانويه پيش تاکنون ۶۰ تن از نيروهای ائتلاف کشته شده اند که ۱۳ نفر از آنان بنظر می رسد که بدست نيروهای امنيتی افغان انجام گرفته است.

سازمان ناتو در حال واگذاری کنترل امنیت به نیروهای افغان است و انتظار می رود تمام نیروهای نظامی خارجی تا پایان سال ۲۰۱۴ ميلادی افغانستان را ترک کنند.

جی کارنی، سخنگوی کاخ سفید، روز سه شنبه گفت او نمیتواند تعداد و سرعت خروج نيروهای آمريکايی را پيش بينی کند. او گفت خروج نیروهای نظامی موضوع بحث های سخت در اجلاس ماه آینده ناتو در شیکاگو خواهد بود و نبايد در اين مورد منتظر اطلاعيه جديدی بود.

XS
SM
MD
LG