لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۶

در حمله انتحاری در افغانستان ۷ تن کشته شدند


مقامات افغان می گویند گروهی از بمب انداران انتحاری در اونیفورم های پلیس در حمله ای به یک مجتمع دولتی در غرب افغانستان ۷ تن را کشتند و ۱۲ نفر را مجروح کردند.

به گفته مقامات، چهار مهاجم مجهز به جلیقه های انفجاری، تفنگ و آر پی جی روز پنجشنبه به مجتمعی در ایالت فراه حمله کردند. دست کم یکی از آنها خود را در کنار در ساختمان منفجر کرد، و بقیه به نبردی طولانی با پلیس دست زدند.

تمام مهاجمان و ۶ افسر پلیس و یک غیر نظامی کشته شدند.

مسئولیت حمله را هنوز کسی برعهده نگرفته است، اما این حمله کمتر از یک هفته پس از کوششی مشابه برای ترور فرماندار ایالت قندهار صورت گرفت.

چنین حملاتی نشان طالبان افغان را همراه دارد که در اوائل ماه مه آغاز هجوم بهاری سالانه خود را اعلام کرد.

ناتو تاکنون کنترل بخشهای بزرگی از افغالنستان را به مقامات محلی منتقل کرده و قرار است اکثر نیروی خارجی ۱۳۰ هزار نفری تا پایان سال ۲۰۱۴ کشور را ترک کنند.

قرار است حامد کرزی،رییس جمهوری افغانستان و رهبران کشورهای کمک کننده به افغانستان، در روزهای آینده در اجلاس ناتو در آمریکا ملاقات کنند و انتظار می رود جزییات نهایی خروج و کمک آینده بین المللی به افغانستان را مشخص سازند.

در پیشاپیش اجلاس، گروه پژوهشی شبکه تحلیلگران افغانستان در گزارش جدیدی یادآور می شود که سیاست ناتو باید انعطاف پذیر باشد تا بتواند به هدفهای امنیتی دراز مدت در کشور برسد.

پژوهشگران به صدای آمریکا می گویند ناتو نباید فقط بر ارتش و پلیس افغانستان تمرکز کند، بلکه همچنین باید مسلم سازد که نهادهای سیاسی برپا شود و پروژه های عمرانی به اجرا در آید.
XS
SM
MD
LG