لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۳۳

ژنرال پتریوس: سال سختی در افغانستان در پیش است


ژنرال پتریوس: سال سختی در افغانستان در پیش است
ژنرال پتریوس: سال سختی در افغانستان در پیش است

فرمانده نیروهای آمریکا و ناتو در افغانستان می گوید نیروهای ائتلاف و افغان در سال ۲۰۱۰ پیشرفت های «چشمگیری» داَشته اند، اما یاد آور شد که آنها ممکن است سال «دشواری» در پیش داشته باشند.
ژنرال پتریوس روز سه شنبه در نامه ای به سربازانش گفت افزایش تعداد سربازان، و نیز رشد و بهبود کیفیت ارتش و پلیس افغانستان، به وارد آوردن «ضایعات عظیم» بر شبکه های شورشیان و قرار دادن آنها در حال دفاعی کمک کرد.
او همچنین به آنچه آنرا «گزارش های متعدد اختلاف بی سابقه» در میان رهبران شورشیان مستقر در پاکستان نامید استناد کرد.
فرمانده نیروهای آمریکا و ناتو بهبودهای امنیتی در پایتخت افغانستان را یاد آور شد، اما گفت لازم است این امنیت نسبی به ایالت های دیگر توسعه پیدا کند.
ژنرال پتریوس همچنین به مساله فساد در افغانستان پرداخت و گفت نیروهای ائتلاف باید کوشش های خود را برای مبارزه با شبکه هایی که از فساد و بزهکاری حمایت می کنند و مانع از توسعه نهادهای کارآمد در کشور هستند، بیافزایند.
وی افزود ارتش نیاز دارد به مساله قراردادهای نظامی و خرید تجهیزات توجه مخصوص نشان دهد.
ژنرال پتریوس گفت در حالی که سال ۲۰۱۱ انتقال وظایف امنیتی در مناطق برگزیده به دولت افغانستان را آغاز می کند، عملیات ائتلاف باید در مشارکت با نیروهای افغان صورت گیرد.
افزون بر مسائل امنیتی، جامعه بین المللی در حوزه های دیگر مانند توسعه اقتصادی و بهبود خدمات دولتی در افغانستان کار می کند. ژنرال پتریوس گفت چنین اقداماتی برای ترغیب جمعیت های محلی به حمایت از دولتشان مهم است.
مایکل اونیل، مقام غیر نظامی ارشد بریتانیا در جنوب افغانستان گفت پیشرفت در مسائل غیر نظامی معمولا از مسائل امنیتی عقب است، و افزود تیم او برای بهبود سرویس های دولتی در راه هایی که افغان ها بتوانند ادامه دهند کار می کند.

XS
SM
MD
LG