لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۳

روحیه سربازان آمریکا در افغانستان ضعیف شده است


روحیه سربازان آمریکا در افغانستان ضعیف شده است
روحیه سربازان آمریکا در افغانستان ضعیف شده است

در یک بررسی ارتش آمریکا گفته می شود روحیه سربازان آمریکایی در افغانستان، بدلیل افزایش جنگ و اعزام های متعدد به جبهه، به شدت ضعیف شده است.

این بررسی حاکی است تعداد سربازانی که روحیه واحد خود را بالا یا بسیار بالا گزارش دادند، به ۷/۵ در صد در سال ۲۰۰۹ پایین آمد، این رقم در بررسی مشابهی در سال 2007، ۲/۱۰ در صد بود.

گفته می شود از هر پنج سرباز در افغانستان، یک نفر با مشکلات روانی مانند اضطراب، افسردگی یا استرس حاد روبرو است. در تحقیقات همچنین معلوم شد تعداد بیشتری از سربازانی که در افغانستان خدمت می کنند از بروز مشکلاتی در خانه، از جمله در زندگی زناشوئی، سخن می گویند.

در رویدادی جداگانه، نیروهای زیر فرمان ناتو در افغانستان روز شنبه گزارش داند در انفجارهای جداگانه بمب در جنوب و شرق افغانستان در روز جمعه، دو سرباز و یک غیر نظامی آمریکایی کشته شدند.

در خشونتی دیگر، ناتو می گوید نیروهای آن در جریان عملیات جستجو با سربازان افغان درایالت زابل در روز جمعه، یک زن افغان را تصادفاً کشتند.

ناتو همچنین دراطلاعیه ای این گزارش را که نیروهایش در عملیات جستجو درایالت هرات در روز شنبه غیرنظامیان را کشتند، تکذیب کرد. در اطلاعیه گفته می شود سربازان پس از آن که ستیره گران آتش گشودند در اقدامی تلافی جویانه چندین شورشی، از جمله یک زن مسلح را کشتند.

فرماندار شینداد گفت سه شهروند کشته و سه کودک مجروح شدند. ناتو این ادعا را رد کرده است و می گوید نیروهای امنتیی «از چندین زن و کودک حفاظت می کردند.»

XS
SM
MD
LG