لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۹

پلیس افغانستان: دست کم ۷ نفر در انفجار مسجد جامع هرات کشته شدند


 مواد انفجاری در یک موتور سیکلت جاسازی و پیش از اذان مغرب منفجر شد.
مواد انفجاری در یک موتور سیکلت جاسازی و پیش از اذان مغرب منفجر شد.

پلیس افغانستان اعلام کرد روز سه شنبه در خارج از ساختمان یک مسجد تاریخی در شهر هرات افغانستان انفجاری رخ داد که منجر به کشته شدن دست کم هفت نفر و زخمی شدن ۱۵ تن دیگر شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پلیس افغانستان احتمال می‌دهد که انفجار ناشی از یک بمبگذاری بوده و در صورت تایید، جدیدترین مورد از حملات تروریستی مرگبار در آن کشور خواهد بود.

مقام‌های شهر هرات، واقع در غرب افغانستان، معتقدند مواد انفجاری در یک موتور سیکلت که در محوطه پارکینگ مسجد جامع شهر پارک شده بود جاسازی و پیش از اذان مغرب منفجر شده است.

قدمت مسجد جامع هرات به قرن دوازدهم میلادی باز می‌گردد و کاشی‌کاری آبی رنگ و منحصر فرد آن معروف است. هرات از بزرگترین شهرهای افغانستان است که نزدیک مرزهای ایران واقع شده است.

گروه طالبان که در ۱۶ سال گذشته مسئول حملات مرگبار مختلفی در افغانستان بوده، دست داشتن در این حمله را رد کرده است؛ هنوز گروه دیگری مسئولیت انفجار امروز را به عهده نگرفته است.

این حادثه تنها چند روز پس از یک حمله تروریستی مرگبار دیگر در شهر کابل، پایتخت افغانستان، که منجر به کشته شدن بیش از ۱۵۰ نفر و زخمی شدن صدها نفر دیگر شد، رخ داده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG