لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۵

بحران جهانی کرونا| بیشترین شمار روزانه ابتلا و مرگ بر اثر کرونا در افغانستان گزارش شد


در ادامه شیوع کرونا در جهان آمار مبتلایان به کووید ۱۹ به بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰هزار نفر رسیده و تا کنون بیش از ۲۴۵هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

افغانستان بیشترین شمار ابتلای روزانه به کووید ۱۹ و مرگ را گزارش داد که بر این اساس ۲۳۵ مورد جدید مبتلا طی ۲۴ساعت گذشته شناسایی شدند و در این مدت ۱۲ بیمار جان خود را از دست داده اند.

تاکنون شمار جانباختگان در افغانستان به دلیل کرونا ۸۵ نفر و آمار مبتلایان نیز ۲هزارو ۷۰۴نفر گزارش شده است.

ژاپن نیز گزارش داد که پارک ها و موزه‌های این کشور از جمله مکان‌هایی است که به زودی بازگشایی می شود با این حال وضعیت اضطراری احتمالا برای یک ماه دیگر تمدید خواهد شد.

روسیه نیز بیشترین شمار ابتلای روزانه به کرونا را گزارش داد و اعلام کرد که با ثبت ۱۰هزار و ۶۳۳ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹، شمار مبتلایان به بیش از ۱۳۴هزار نفر رسیده و تا کنون مرگ ۱۲۸۰ نفر اعلام شده است.

آمار رسمی چین، روسیه و ایران قابل راستی آزمایی توسط کارشناسان مستقل نیست و نمی‌تواند معتبر و نهایی تلقی شود

اسپانیا نیز با اعلام مرگ ۱۶۴ مبتلا به کرونا در یک روز از کمترین میزان مرگ و میر بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ در ۶ هفته خبر داد. شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به بیش از ۲۴۵هزار نفر اعلام کرد و آمار مرگ نیز ۲۵هزار و ۱۰۰ نفر رسیده است.

وزارت بهداشت ایران نیز در حالی شمار مرگ بر اثر کرونا را ۶۲۰۳ نفر و مبتلایان را ۹۷هزار و ۴۲۴ نفر اعلام کرده‌اند که آمار واقعی بالاتر از این اعداد است و مقام‌های جمهوری اسلامی میزان واقعی مرگ و ابتلا به کرونا را به عموم نمی‌گویند.

پیشتر، یک مقام سازمان بهداشت جهانی گفته بود آمار اعلام شده توسط مقامات ایران درباره مبتلایان به ویروس کرونا تنها یک پنجم میزان مبتلایان واقعی است.

با این حال مقامات جمهوری اسلامی اعلام کردند که از روز دوشنبه مساجد در ۱۳۲ شهرستان این کشور بازگشایی خواهد شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG