لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۱۷

پنج دیپلمات اماراتی در میان قربانیان بمبگذاری قندهار


نمایی از مهماتخانه ای در قندهار در جنوب شرق افغانستان که هدف بمبگذاری قرار گرفت - ۲۲ دی ۱۳۹۵
نمایی از مهماتخانه ای در قندهار در جنوب شرق افغانستان که هدف بمبگذاری قرار گرفت - ۲۲ دی ۱۳۹۵

امارات متحده عربی روز چهارشنبه کشته شدن پنج دیپلمات آن کشور در بمبگذاری روز گذشته در شهر قندهار در جنوب شرق افغانستان را تایید کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در اثر انفجاری که روز سه شنبه در مهمانخانه‌ای در قندهار رخ داد، دست کم ۱۱ نفر کشته و ۱۶ نفر دیگر زخمی شدند.

این حادثه در جریان نشستی میان مقام‌های محلی افغانستان و امارات متحده عربی رخ داد و بیشتر قربانیان از میان مقام‌های افغان و اماراتی هستند.

جمعه محمد عبدالله الکعبی سفیر امارت متحده عربی در کابل و همایون عزیزی والی قندهار و همچنین سخنگوی او در میان زخمی‌‌ها بودند.

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم امیر دوبی و نخست وزیر امارات در بیانیه‌ای گفت «هیچ توجیه انسانی، اخلاقی یا مذهبی برای بمبگذاری و کشتن افرادی که به دنبال کمک به مردم هستند وجود ندارد.»

وزارت خارجه امارات روز سه شنبه گفته بود که هیئت دیپلماتیک اماراتی در چارچوب یک ماموریت انسان‌دوستانه به منظور کمک به کودکان بی‌سرپرست و اعطای بورسیه تحصیلی به آنها به قندهار سفر کرده بود.

هیچ فرد یا گروهی مسئولیت حمله را به عهده نگرفته است و گروه طالبان نیز هر گونه دخالت خود در بمبگذاری را رد کرده و آن را در راستای «رقابت‌های داخلی محلی» دانسته است.

سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت که هیئتی توانمند به سرپرستی مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری برای بررسی این حمله تروریستی به قندهار اعزام شده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG