لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۳۹

سفر از پیش اعلام نشده جو بایدن به افغانستان


جوبایدن، معاون رییس جمهوری آمریکا در سمت راست به همراه ژنرال دیوید پترائوس فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان - ۱۰ ژانویه ۲۰۱۱
جوبایدن، معاون رییس جمهوری آمریکا در سمت راست به همراه ژنرال دیوید پترائوس فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان - ۱۰ ژانویه ۲۰۱۱

جوبایدن، معاون رییس جمهوری آمریکا روز دوشنبه وارد افغانستان شد. در این سفر از پیش اعلام نشده، آقای بایدن با حامد کرزی، رییس جمهوری افغانستان دیدار و گفتگو خواهد کرد.

کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرده است که هدف اصلی سفر آقای بایدن به افغانستان، برآورد پیشروی در مسیر تحویل مسوولیت رهبری امنیت افغانستان به نیروهای افغان در سال جاری میلادی است. به گفته کاخ سفید، هدف دیگر این سفر همچنین نشان دادن تعهد ایالات متحده به همکاری دراز مدت با افغانستان است.

آقای بایدن روز سه شنبه با حامد کرزی دیدار و گفتگو می کند. او همچنین قرار است با نیروهایی نظامی و پرسنل غیر نظامی آمریکایی مستقر در افغانستان ملاقات کند و از یک مرکز آموزش نیروهای ارتش ملی افغانستان نیز بازدید خواهد کرد.

وی چندی پس از ورود به کابل، با و ژنرال دیوید پترائوس، فرمانده نیروهای بین المللی در افغانستان و کارل آیکنبری، سفیر آمریکا در کابل ملاقات کرد.

یک مقام ارشد کاخ سفید تاکید کرد که سفر جوبایدن به افغانستان در مرحله ای اساسی صورت می گیرد که نقش نیروهای آمریکایی در افغانستان تغییر می یابد.

XS
SM
MD
LG