لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۷

افراد مسلح در افغانستان رئیس یک نهاد خیریه ژاپنی و پنج نفر دیگر را کشتند


 تتسو ناکامورا یکی از کشته شدگان است که به خاطر چندین دهه فعالیت بشردوستانه در شرق افغانستان به او شهروندی افتخاری این کشور اعطاء شده بود.
تتسو ناکامورا یکی از کشته شدگان است که به خاطر چندین دهه فعالیت بشردوستانه در شرق افغانستان به او شهروندی افتخاری این کشور اعطاء شده بود.

مقامات افغانستان اعلام کردند که افراد مسلح روز چهارشنبه ۱۳ آذرماه در حمله‌ای به یک خودرو در جلال آباد واقع در شرق افغانستان ۶ نفر از جمله رئیس یک سازمان کمک رسانی ژاپنی را کشته‌اند.

خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه ۱۳ آذرماه با اعلام این خبر نوشت که تتسو ناکامورا رئیس یک نهاد خیریه ژاپنی، که به خاطر چندین دهه فعالیت بشردوستانه در شرق افغانستان به او شهروندی افتخاری این کشور اعطاء شده بود، در این حمله مسلحانه کشته شده است.

شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در واکنش به کشته شدن آقای ناکورا گفت که از کشته شدن این شهروند ژاپنی در این حمله «شوکه شده است.»

مقامات افغانستان به خبرگزاری رویترز گفته اند که افراد مسلح از صحنه حادثه فرار کرده اند و پلیس عملیات برای دستگیری آن‌ها را آغاز کرده است.

سهراب قادری یک عضو شورای ولایتی ننگرهار به رویترز گفت که افراد مسلح از صحنه فرار کرده و پلیس برای دستگیری آنها عملیاتی را آغاز کرده است.

این مقام مسئول با بیان این که اعتقاد دارد، هدف این حمله آقای ناکامورا بوده است، افزود: ناکامورا در بازسازی افغانستان به ویژه در بخش کشاورزی کارهای بزگری انجام داده بود.

رویترز نوشت که هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است ، اما ذبیح الله مجاهد ، سخنگوی طالبان افغانستان ، گفت که این گروه شبه نظامی در این تیراندازی شرکت نکرده است.

همچنین سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان نیز این حمله را به شدت محکوم کرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG