لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۵

درگیری میان شورشیان طالبان و نیروهای امنیتی افغانستان یکشنبه ادامه یافت


پس از حملات طالبان به ساختمانهای دولتی در شهر جنوبی قندهار افغانستان ، دود از ساختمانها دیده میشود
پس از حملات طالبان به ساختمانهای دولتی در شهر جنوبی قندهار افغانستان ، دود از ساختمانها دیده میشود

نیروهای افغان یکشنبه برای دومین روز متوالی با طالبان در شهر جنوبی قندهار پیکار کردند.

مقامات افغان گفتند طی دو روزیورش طالبان به قندهار چهل و شش تن زخمی شده و دست کم بیست و سه نفر از ستیزه جویان کشته شده اند.

شهر جنوبی قندهار زادگاه طالبان یکشنبه بار دیگر صحنه درگیری نیروهای امنیتی افغانستان با ستیزه جویان طالبان گردید و شورشیان با موشکهای "آر پی جی" و یورشهای انتحاری ساختمانهای دولتی را مورد حمله قرار دادند.

تعداد تلفات نیروهای افغان در اثر جنگ و تیراندازی که در طول شب ادامه یافت به سه تن رسید و به گفته پلیس از چهل و شش زخمی بیسن و چهار تن پلیس بودند.

"زماری بشاری" سخنگوی وزرات کشور افغانستان درمورد تلفات شورشیان گفت

" بیست و سه تن از شورشیان کشته و چهار نفر هم بدست نیروهای افغان دستگیر شدند. شورشیان دستگیر شده زندانیانی بودند که از زندان قندهار گریخته بودند."

یکشنبه همزمان با ادامه عملیات پاکسازی نیروهای افغان و ناتو علیه باقیمانده مقاومت طالبان / صدای رگبار سنگین مسلسل و انفجار در دو منطقه قندهار همچنان شنیده میشد وبه گفته مقامات / درگیری در هتل قندهار ادامه داشت.

حملات دیگری نیز دردره "ارقنداب رود" در نزدیکی غرب قندهارروی داد که از لحاظ عبور اسلحه و افراد ، برای شورشیان گذرگاه مهمی محسوب میشود.

یک سخنگوی طالبان گفت حملات شش بمبگذار انتحاری و خودروهای انباشته از مواد منفجره ، برغم اظهارات رییس جمهوری افغانستان ، ارتباطی با انتقامجویی از کشته شدن اسامه بن لادن ندارد.

روز شنبه / تیراندازیهای طالبان که اندکی پس از ظهرآغاز شد هفت ساعت ادامه یافت و نیروهای افغان با حمایت هلیکوپترهای نظامی با آنها مقابله کردند.

طالبان اخیراً آغاز حملات سالانه خود را اعلام کردند و افغانستان هم اکنون شاهد افزایش تعداد آنها بوده است.

XS
SM
MD
LG