لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۳

کشته شدن ۲۰ تن در افغانستان


کشته شدن ۲۰ تن در افغانستان
کشته شدن ۲۰ تن در افغانستان

سه حمله تروریستی در افغانستان در روز شنبه، دست کم ۲۰ کشته و ده ها زخمی برجا گذاشته است.

در نخستین حادثه، برخورد یک خودرو پر از مواد منفجره را به یک اتوبوس نظامی ناتو در کابل، ۱۷ تن را کشت و حداقل هشت نفر را زخمی کرد. اطلاعیه ناتو حاکی است پنج سرباز، هشت پیمانکار غیر نظامی و چهار افغان از جمله کشته شدگان بودند. گزارش می رسد دست کم ۱۲ تن سربازان و کارمندان آمریکایی بودند، در حالی که وزارت دفاع کانادا تایید کرد یکی از کشته شدگان کانادایی بود.

در حادثه ای جداگانه در جنوب افغانستان، بگه فته ناتو فردی که یونیفورم ارتش افغان را پوشیده بود نیروهای افغان و ائتلاف را هدف گرفت و سه سرباز را کشت. خود او نیز در جریان حمله کشته شد.

در اسد آباد، مرکز ایالت کونار، یک بمب گذار انتحاری زن پیش از آن که در خارج از ادارات دولتی کشته شود، چندین افغان را زخمی کرد.

طالبان مسئولیت حمله ها در کابل و کونار را بر عهده گرفته است.

ژنرال جان الن، فرمانده نیروهای ناتو حمله ها را محکوم کرد و گفت کسانی که چنین اقداماتی را هماهنگ می کنند می خواهند این واقعیت را که «حمایت، سرزمین و اراده جنگیدن را از دست می دهند پنهان کنند.»

سفارت آمریکا در کابل به خانواده ها و دوستان قربانیان تسلیت گفت و افزود ایثار گری آنها را برای برقراری صلح در افغانستان و تمامی منطقه ادامه خواهد یافت.

XS
SM
MD
LG