لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۵

آیین ویژه یادبود قربانیان ۱۱ سپتامبر در افغانستان


آیین ویژه یادبود قربانیان ۱۱ سپتامبر در افغانستان
آیین ویژه یادبود قربانیان ۱۱ سپتامبر در افغانستان

سربازان آمریکایی عضو نیروهای بین المللی حاضر در افغانستان نام و یاد قربانیان فاجعه تروریسیتی یازدهم سپتامبر را در پادگان محل خدمت خود گرامی می دارند.

پرچمی که در این پادگان آمریکایی در افغانستان برافراشته می شود ویژه است: این پرچم نام کلیه قربانیان آن فاجعه تروریستی را بر خود دارد تا در دهمین سالگرد آن رخداد یاد قربانیان آن گرامی داشته شود.

یک تفنگدار دریایی آمریکایی می گوید: «همه مشغولیت ذهنی ام تنها این است که یاد همه آن کسانی را که در آن روز جان باخته اند گرامی بدارم.»

ژنرال جان آلن فرمانده نیروهای بین المللی و آمریکا در افغانستان نیز در این آیین ویژه حضور دارد.

ژنرال جان آلن می گوید «در آن روز ما مادران و پدران، پسران و دختران خود را از دست دادیم. ما مردمی از بسیاری از ملیت ها و مذاهب را از دست دادیم و امروز ما یاد آنان را گرامی می داریم و به همه آنان ارج می نهیم»

این آیین ویژه همچنین تاکیدی است ویژه بر هدف حضور این سربازان در افغانستان: ریشه کن ساختن تروریسم و کمک به بازگشت آرامش و صلح در افغانستان که دولتش می گوید ده سال پس از فاجعه تروریستی یازدهم سپتامبر ملت این کشور هنوز گرفتار تروریسم است.

زلمای رسول، وزیر امورخارجه افغانستان خطاب به ملت آمریکا می گوید: «به عنوان کشوری که مردم بیگناهش هنوز قربانی حمله های تروریستی هستند، ما به ویژه در چنین روزی ابراز همدردی می کنیم. از این رو سخت ایمان دارم که این درد مشترک و ایثار مشترک طی ده سال گذشته و مبارزه مشترک ما برای آسوده داشتن جهان از تروریسم باعث نزدیکی و همکاری های بیشتر دو ملت شده است.» و حالا سربازان آمریکایی این پادگان نیز بر این همکاری مشترک دو ملت تاکید می کنند.

XS
SM
MD
LG