لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۷

مولن: هنوز تصميمی برای خروج از افغانستان گرفته نشده است


مولن: هنوز تصميمی برای خروج از افغانستان گرفته نشده است
مولن: هنوز تصميمی برای خروج از افغانستان گرفته نشده است

فرمانده ستاد مشترک ارتش آمريکا، دریاسالار مایک مولن، می گويد: او تاکنون طرحی برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان را که قرار است در اواخر سال جاری ميلادی شروع شود دریافت نکرده است.

دریاسالار مولن روز پنجشنبه در واشنگتن گفت که فرمانده نیروهای آمریکا و ناتو در افغانستان، ژنرال دیوید پتریوس، توصيه های خود را به باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا، هنوز ارائه نداده است.

باراک اوباما گفته است که بخشی از يکصد هزار سرباز آمريکايی در ماه ژوئیه از افغانستان خارج می شوند و انتظار می رود تمامی نیروهای رزمی، اين کشور جنگ زده را تا سال ۲۰۱۴ ميلادی ترک کنند.

حامد کرزی، رئیس جمهوری افغانستان، هفت حوزه ای را که کنترل امنیتی آنان در سال جاری از نيروهای بین المللی به نیروهای افغان منتقل می شود اعلام کرده است.

دریاسالار مولن گفت که او تعداد سربازان آمريکايی را که در مرحله اول اين طرح از افغانستان خارج خواهند شد در دست ندارد با اين حال افزود کاهش چشمگیر در نیروها می تواند دستاوردهای امنیتی بدست آمده در افغانستان را تحت تاثيرقرار دهد.

اين مقام ارشد نظامی آمریکا نسبت به فصل «بسیار دشوار» مبارزه با طالبان که در تلاش برای پس گرفتن سرزمین هايی که در سال گذشته از دست داده اند، هشدار داد.

XS
SM
MD
LG