لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۲۹

کشته شدن یک پلیس افغان در بمب گذاری انتحاری


کشته شدن یک پلیس افغان در بمب گذاری انتحاری
کشته شدن یک پلیس افغان در بمب گذاری انتحاری

مقامات در افغانستان می گویند یک هلیکوپتر ناتو یک کاروان اتومبیل را در ایالت فاریاب زیر آتش گرفت. در این حادثه دو غیر نظامی کشته و سه نفر مجروح شدند.

مقامات محلی به صدای آمریکا گفتند در حمله هوایی ناتو در روز پنجشنبه، یک پلیس و برادر یک سیاستمدار در میمنه، مرکز ایالت، کشته شدند.

در این حمله دو پلیس دیگر و یک غیر نظامی مجروح شدند.

سخنگوی نیروهای ائتلاف می گوید درباره این ادعاها تحقیق می شود.

در این میان مقامات در افغانستان می گویند یک بمب گذار انتحاری در حمله ای در ایالت غندوز، یک پلیس را کشت و دست کم سه نفر را مجروح کرد.

پلیس می گوید بمب در یک پست بازرسی در مرکز شهر غندوز منفجر کرد.

این حمله چهار روز پس از آن صورت گرفت که ستیزه گران مجهز به تفنگ و جلیقه های انتحاری به یک مرکز سرباز گیری در غندوز حمله کردند، و چهار پلیس و چهار سرباز افغان را کشتند.

مقام بلندپایه سازمان ملل متحد در افغانستان روز چهارشنبه هشدار داد طالبان، در حالی که نیروهای ناتو در جنوب پیشرفت می کنند، ممکن است بر حملات خود در شمال شدت بخشند.

استافان دو میستورا به شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت طالبان برای مقابله با این برداشت عمومی که کمپین نظامی ناتو کار می کند، ممکن است در هفته های آینده به حملات عمده ای دست بزند.

طالبان روز چهارشنبه گزارش سازمان ملل متحد را که در آن گفته می شود طالبان مسئول بیشتر تلفات غیر نظامیان در افغانستان هستند رد کرد و در ای - میلی که برای خبرنگاران فرستاد گفت گزارش مغرضانه است و تحت تاثیر «سیاست های آمریکا» تهیه شده است.

XS
SM
MD
LG